Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kesikli sistemde numune

Konu, 'ARŞİV' kısmında dutoprak tarafından paylaşıldı.

 1. dutoprak

  dutoprak CMNet Üyesi

  Tesisim sadece günde 8 saat çalışıyor ve günde 2 kere deşarj ediyor. Numune alımını il çevre 24 saatlik kompozit şekilnde yaptı . Çıkışa bir kap bağladı 24 saatsonra aldı bu kabı ve analiz yaptırdı. Sistem kesikli 2 saatli,k kompozit alınması gerekmiyormu ceza yedik 42 milyar ... Bu konuda bilgisi olan varmı acil yardım lütfen ..
   
 2. yunuskral

  yunuskral CMNet Üyesi

  Numune alma tercihi İl Çevre Müdürülüğündeki personeline bağlıdır. Normalde kesikli sistemler için 2 saatlik kompozit numune almayı tercih ediyorlar fakat yönetmelik gereği 2 saatlik de 24 saatlik kompozit numune de alabilir.
   
 3. dutoprak

  dutoprak CMNet Üyesi

  ama bakanlıkla yaptığım görüşmede bana günde 2 sefer deşarj ediyorsa ve sistem kesikli ve 50 m3 altında ise kesinlikle 2 saatlik kompozit numune alınır dediler kafam karıştı il çevre farklı bir uygulama yaptı :SS
   
 4. mehmet küçük

  mehmet küçük CMNet Üyesi

  Tesisinizin kapasitesi ne kapasitesi nedir konuda yazarsaniz daha iyi olur
   
 5. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Kesikli sistemde deşarj başladı mı 30 dk içinde, bilemedin en geç 45 dk-1 saat içerisinde deşarjı tamamlar. Bir sonraki deşarj ise ortalama 12 saat sonra olur. Yani günde iki defa bu şekilde tekrar eden bir sistemde 24 saatlik kompozit numune almak doğru olmamış. Çünkü bu deşarj dışında su akışı olmayan bir sistem. Numuneyi neden bekletmişler orada anlaşılır değil.
  Sistemin kesikli olduğu için farklı günlerde 2 saatlik kompozit üç numune almaları gerekirdi.
   
 6. Meltem OSMANOĞLU

  Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

  2 saatlik kompozitte olsa 24 saaatlikte olsa sonuçlar neden farklı çıksınki? arada su karışmıyor çünkü deeğerleriniz neden yüksek çıktı ceza yediniz. bence bu değerlendirilmeli.
  sonuçta günde 2 kez deşarj var her iki deşarjda kriteri sağlıyorsa neden sorun olsunki
   
 7. mehmet küçük

  mehmet küçük CMNet Üyesi

  Arkadaşlar günde iki deşarj bile olsa diyelimki sistem desarji tamamladı tekrar su aldi daha sistem kendine gelmeden sistemden numune alinmaz su numunesi alinirkende blovirlari en az iki saat önceden kapatip kökelmenin olması lazim yoksa tabiki su kötö cikar