Kimyasal döküntülere müdahale

B

Burcu Atay

#1
Küçük boyutlu kimyasal döküntü olması halinde nasıl müdahale edildiğine dair elinizde talimat var mı? Çevre kazalarına dair bir sunum hazırlıyorum, görsel vb. malzemeler yardımcı olabilir.
Bunun dışında, çalıştığınız yerde ne tür kimyasal döküntü kitleri kullanmaktasınız? Örneğin benim çalıştığım yerde çok büyük hacimlerde depolama yapılmadığı için sosis ya da boom bulundurmuyoruz, bunun yerine emici bez ve talaş kullanmaktayız. Fikir olması açısından sizlerden de öğrenmek isterim.
 

realastala

CMNet Üyesi
Kayıt
11 Ağustos 2011
Mesajlar
186
Beğeniler
184
#2
Küçük boyutlu kimyasal dökülmelerine sizinde belirttiğiniz gibi talaş emdirici bez vs gibi ürünler kullanarak bunları kontamine atık olarak bertaraf etmek en ekonomik ve akıllı fikrler arasında yanlız sızıntı büyük olması halinde acil durumlar ekibiniz varsa buraya bir sızıntı ekibi tanımlayarak bunlara sızıntının büyük olması dahilinde etrafın güvenlik şeridiyle emniyete alınması ekip tarafından kişisel KKD ları ile birlikte mudahele ederek kimyasala karşı uygun msds formunuda kullanarak müdahele edebilirsiniz.