KOI-BOI cihazları

zuhall

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar merhabalar, laboratuvarında bu ölçüm cihazlarından olan var mı? Genelde spektoftometre ile KOİ ölçümü yapılıyor diye biliyorum.BOI5 içinse inkibatör lazımmış.

Kullandığınız veya önerebileceğiniz markalar ve cihazlar varsa çok sevinirim.

asdfghjkl

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar merhabalar, laboratuvarında bu ölçüm cihazlarından olan var mı? Genelde spektoftometre ile KOİ ölçümü yapılıyor diye biliyorum.BOI5 içinse inkibatör lazımmış.

Zuhal Hanım,
KOI için COD3 Plus Colorimeter işinize yarayabilir. BOI için birşey diyemeyeceğim.

zuhall

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Tek bir cihaz mı bu yoksa heater reactorü felanda var mı ekstra??

Aydın Yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi

Zuhal Hanım, ne tür bir laboratuvardan bahsediyorsunuz bilmiyorum, spektrofotometreyle KOI yapılıyor fakat en güvenilir ve kesin sonuçlar standart metotla yapılan çalışmalarla elde edilir bu analiz içinde eski tip yakma sistemlerini kullanabileceğiniz gibi Gerhardt gibi markaların COD yakma ünitelerinide inceleyebilirsiniz,
BOI5 için 20 derece sabit sıcaklıkta tutacak inkübatör gereklidir.

A.Kimyager

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi

zuhall koi analizi için genelde açık reflux metodu kullanılır laboratuvarlarda fakat siz galiba olayı daha kolylaştırmak istiyorsunuz ve bunun için kitlerle çalışmanız lazım. koi kit çalışmalarında benim tavsiyem hach lange ürünleridir. Sadece koi içinse basit bi termoreaktör ( hach lt 100 modeli olabilir) ve bi de spektroya ihtiyacınız olacak bunu da hach langeden temin edebilirsiniz.

levenntyildirim

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Arkadaşlar Merhaba, KOİ ve AKM ölçümü için mobil cihaz önerebilecek olan var mı ?
KOİ:800 AKM:350 PH 6-10 sınır değerlerini sağlamak için kullanacağız.

Wtcp

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Bu konuda HACH marka cihaz ve hazır ölçüm kitlerini kullanabilirsiniz. Su analizinde en yaygın kullanılan fotometri markasıdır.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yukarı