Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kompost gübre yeşil alan uygulamaları

Konu, 'ARŞİV' kısmında R. Aydın tarafından paylaşıldı.

 1. R. Aydın

  R. Aydın CMNet Üyesi

  Arkadaşlar kompost gübrenin yeşil alanda ( park ve bahçelerde) kullanılması halinde, %10 ila %15 lik bir yeşil alan sulama konusunda su tasarrufu ettiğini okudum bir araştırmada. Bu konuda bir çalışma yapan arkadaşımız varmı? gerçekden bu değerler %10 luk bir su tasarrufu sağlanabilinir mi?
   
 2. Kağan

  Kağan CMNet Üyesi

  Organik madde, uygulandığı yerde toprağa süngerimsi bir yapı kazandıracağından, toprağın su tutma kapasitesinin artmasını sağlar. Dolayısıyla sulama konusunda su tasarrufu sağlanabilir.
   
 3. R. Aydın

  R. Aydın CMNet Üyesi

  teşekkürler kağan bey, son bi sorum daha olacak:) koku problemine neden olacağı idda edenlerde var, sonuçda kompost oluştukdan sonra içinde kokuya neden olan mikroorganizmaların tamamen yok olmayacağı, sulandığı takdirde zamanla koku oluşacağını okudum bu gerçek olabilirmi? kağan bey bu konuda bi tecrübeniz oldumu?
   
 4. Kağan

  Kağan CMNet Üyesi

  bu konuda bir tecrübem yok, fakat sulandığı takdirde zamanla koku oluşuyor ya da oluşacaksa bu da sulamanın aşırı yapıldığına işarettir.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?