Kpss 2018

Ceyda Arif

Üye
Kayıt
4 Haziran 2014
Başlık
0
Mesaj
9
Tepki
1
Arkadaşlar ben çevre mühendisliğinden çoktan ümidi kesmis biri olarak ve kpss ile daha önce kötü tecrübesi olan biri olarak sizlere birşey sormak istiyorum. Düz memur olarak tercih yapabiliyor muyuz? Genelde aranan sartlarda her mühendislik dalı oluyor çevre mühendisliği hariç! Bu konuda bir fikri bilgisi olan varsa yardım bekliyorum.
 

Melike Yıldız

Daimi üye
Kayıt
19 Mart 2017
Başlık
11
Mesaj
174
Tepki
155
Şehir
Ankara
Mezuniyet
2016—17
@Ceyda Arif
Düz memurluk için öyle bir şart olduğunu görmedim hiç, herhangi bir lisans programından mezun olmanız yeterli.
 

Adem Taş

Daimi üye
Kayıt
8 Mart 2009
Başlık
9
Mesaj
217
Tepki
107
Şehir
izmir
@Ceyda Arif
kamuda çalışan biri olarak düz memur olmanızı tavsiye etmiyorum. hem maaş düşük hem de angarya işlerle uğraşıyorsunuz. dışardan görünüşte güzel geliyor ama inanın sizi mutlu etmeyecek. bunu yapacağınıza özlede kendi mesleğinizle ilgili kariyer yapmanız daha faydalı olur. illada ben kamuya gireyim ne sekilde olursa olsun diyorsanız düz memur olarak teknik kurumları tercih etmeye çalışın ilerde ünvan değişikliği sınavı ile kendi mesleğinizi yapma şansınız olur.
 

Çevre2731

Daimi üye
Kayıt
11 Eylül 2018
Başlık
5
Mesaj
67
Tepki
56
Şehir
Gaziantep
Düşük puanla memur olmak isteyenler kyk ve nüfus un açtığı mülakatlı ilanlara başvurarak şansını deneyebilir.
 

Yunus Emre Kapkara

Daimi üye
Kayıt
11 Haziran 2014
Başlık
1
Mesaj
39
Tepki
47
Şehir
Denizli
@Ceyda Arif
4001 nitelik kodlu olan kadroları tercih edebilirsin. Düz memurluk bunlardır. Özel niteliklerinede bakmanı tavsiye ederim
 

Sena Çetinkaya

Daimi üye
Kayıt
18 Nisan 2013
Başlık
5
Mesaj
294
Tepki
178
Şehir
Ankara
Mezuniyet
2012—13
@Özkan Baykanoğlu
Üstad kaynak ayırmamanı tavsiye ederim, olabildiğince çok ve her kaynaktan soru çözmek önemli bu süreçte, konu anlatımda çok fark etmiyor, zaten soru çözerken değişik soruları not aldığında kaynak eksiğini tamamlıyorsun.
 

krrsz

Daimi üye
Kayıt
8 Mayıs 2012
Başlık
7
Mesaj
49
Tepki
21
@Özkan Baykanoğlu
Genel yetenekte yargı ve pegem. Genel kültürde yayından çok hocalar önemli bana göre. Tarih Cavit ardıç, Coğrafya Bayram meral, Vatandaşlık özgür özkınık ve
hemen hemen tüm yayınların Türkiye geneli deneme sınavları.
 

HTM

Daimi üye
Kayıt
15 Ağustos 2018
Başlık
1
Mesaj
78
Tepki
57
Şehir
ANKARA
Mezuniyet
2017—18
@ozan a.
tebrik ederim biraz atanma sürecinizden bahsetmek ister misiniz ;)
 
Kayıt
21 Eylül 2012
Başlık
0
Mesaj
4
Tepki
8
@Ceyda Arif

Arkadaşlar neden umudumuzu kesiyoruz neden hakkımızı savunmuyoruz. Kamuya çevre mühendisi alımı için neden sosyal medya veya diğer alanlardan baskı kurmuyor çaba göstermiyoruz. Kpss 2018 sınavından sonra aşağıda bi çalışma yaptım diğer mühendislik dallarına oranlar bizim alımlar çok gülünç rakamlarda. Bunun için neler yapılabilir fikirler sunup topluca kamuoyu baskısı yapabiliriz (sosyal medya platformu, milletvekillere ve bakanlara toplu maliller atma, cimer bimere toplu sorular yöneltme vb. ) biraz heyecan biraz hareket lazım ağlamayan çocuğa meme vermezler hep birlikte çaba göstermeliyiz. Heleki ülke gündeminde sıfır atık diye bi proje olduğu şu zamanlarda bu fırsat iyi değerlendirilmelidir.
 

Dosyalar

Ceyda Arif

Üye
Kayıt
4 Haziran 2014
Başlık
0
Mesaj
9
Tepki
1
Umudumu kestim cunku mezun olali yillaaaar oldu ve ben öğretmenlik vb işlerle geçinmeye çalıştım. Özel sektör de denedim ama altindan kalkamadım. Istanbulda en kotu evin kirası bile malum, üzerine de yol ve diğer giderler eklendiğinde butun gün ve hafyanızı harcadığınız yerden alacağınız maas birseye yetmiyor. Simdi bir cocuğum var artık 7/24 calışmaya başlamak bebim için çok zor. Üstüne de almanız gereken belgeler silsilesi var o konuya girmiyorum bile. Haksızsınız demiyorum ama ben soğudum bu işten.
 
  • Beğen
Tepkiler: HTM

HTM

Daimi üye
Kayıt
15 Ağustos 2018
Başlık
1
Mesaj
78
Tepki
57
Şehir
ANKARA
Mezuniyet
2017—18
o kadar haklısınız ki ben de öğretmenlik yapıyorum ve hayatımın en büyük hatası çevre mühendisliği okumak oldu. okumak diyorum çünkü sadece okudum mühendis olamadım. boşa giden dört sene sadece.
 
D

deleted25658

oppss geç kaldınız internetten önceki çalışmalara bakabilirsiniz ..
 
Kayıt
21 Eylül 2012
Başlık
0
Mesaj
4
Tepki
8
Geç kaldınız derken ne yapıldıda neye geç kaldık. Yada yapılanlardan ne elde edildi herkes ağlıyor alım yok diye ama hiç bişey yapan yok allah aşkına nisan 2016 dan aralık 2018 e kadar yaklaşık 32 ayda kamuya sadece 68 tane çevre mühendisi alınmış ayıptır günahtır bu kadar insana. Burda suç bizlerdede var ağlayıp sızlanmaktan başka bişey yapmıyoruz. Ya arkadaşlar msb mühendis alımı yaptı tüm mühendislik dalları whatsap grupları kurdu oralardan haberleşti biz bi araya bile gelemiyoruz. Odamız zaten allaha emanet yazık çok yazık.
 

Dosyalar

D

deleted25658

beyfendi bir google Allah rızası için kamuya çevre mühendisi lazım yazarmısınız lütfen önce araştırma yapın bizzat kendim de etkinlik için de bulundum gazateler,milletvekili, hatta zamanın meclisde bile açıklamalar yapıldı ama hiçbirşey yapan yok deme hakkınız yok kusura bakmayın ...
 
Kayıt
21 Eylül 2012
Başlık
0
Mesaj
4
Tepki
8
@Ferhat Elçi

Tamam bende onu diyorum bişeyler yapılmış ama orada kalmış yaptık ettik olmuyo deyip oturup bekleyelim mi
şuan sıfır atık olsun ücretli poşet olsun çevre ülke gündeminde
daha önce yapılanları hatta daha fazlasını yapmaya çalışsak sürekli gündemde tutamya çalışsak kötü bişey mi yapmış oluruz. Benim amacım burda kimseyi kötülemek yada o bunu yaptı şu bunu yapmadı demek değil amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemek

kabul edelim bi makineciler yada inşaatcılar kadar olamıyoruz organize olamıyoruz. Sesimizi duyuramıyoruz. Yapılan güzel şeyler varsa devam ettirelim yeni fikirler varsa üzerine ekliyelim ama bu konuyu sürekli gündemde tutalım değilse hiç bişey olacağı yok bu senede çevre bakanlığına 10 tane çevre mühendisi alınır 100 tane inşaat mühendisi alınır. Sanki bakanlığın adı çevre değil inşaat.
 
Yukarı Alt