Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kpss hakkında yardım

Konu, 'ARŞİV' kısmında Büşra Kaptan tarafından paylaşıldı.

 1. Büşra Kaptan

  Büşra Kaptan CMNet Üyesi

  Ben çevre müh. 3. sınıfa geçtim. eylüldeki kpss ye önlisans olarak mı giriyorum yoksa ortaöğretim mi?
   
 2. gülay

  gülay CMNet Üyesi

 3. Büşra Kaptan

  Büşra Kaptan CMNet Üyesi

 4. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Eğer Lise mezunu olarak bir kadroya atanmayı isteniyorsanız Ortaöğretim'e gireceksiniz. Ancak KPSS'nin 2 sene geçerliliği var. Dolayısıyla mezun olduğunuz dönemde yapılacak KPSS Lisans ile hemen ilk atamada atanabilirseniz yaklaşık 2 sene önceden de girebilirsiniz. Yani Önümüzdeki KPSS ye girmeniz durumunda alacağınız puanı 2017 yılına kadar kullanabileceksiniz. Mezun olmayı plânladığınız zamanı düşünerek girin sınava.
  Ancak bu dediklerim Çift yıllardaki KPSS- Tek yıllardaki KPSS ayrımı olmadan , genel bir yorum. Yanılmıyorsam Siz 2015 KPSS Lisans puanınızı şu anki düzenlemeye genel atamalarda kullanamıyorsunuz. Çift yıllardaki KPSS sınavları genel atamalarda kullanılıyor. İyi araştırıp öyle karar verin ancak dediğim gibi sınavın sonucunun 2 yıl geçerliliği var. Son 2 yılda iseniz Üniversitede KPSS Lisans'a da girebilirsiniz.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.