• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Kurumsal karbon ayak izi baş doğrulayıcı eğitimi (staj imkanlı)

Maksimum katılımcı
30
Sayın @Meslektaşlar
Karbon emisyonları konusunda kariyerini ilerletmek yada fırsat yakalamak isteyen üyelerimize özel harika bir eğitimler karşınızdayız. Eğitim sonunda gerçekleştirilecek sınavda iyi performans gösteren katılımcılar QSI `ın birbirinden tecrübeli çalışanları ile birlikte bir doğrulamada pratik yapma fırsatı bulabileceklerdir.

Eğitim Konusu: Kurumsal Karbon Ayak İzi Baş Doğrulayıcı Eğitimi (Staj İmkanlı) (Exemplar Global Onaylı)
Eğitim Tarihi: 20,21 Ocak 2024
27,28 Ocak 2024
3 Şubat 2024
Saat Aralığı: 09.30-17.30 arası

Sınav Tarihi: 3 Şubat 2024

Eğitim ve Sınav Lokasyonu: Microsoft Teams üzerinden tamamen online

Eğitim Ücreti: 8,500 TL + KDV (10,200 TL KDV DAHIL)
Sınav Ücreti: 1,500 TL + KDV (1,800 TL KDV DAHIL)

Ödeme Talimatı: Eğitime katılmak isteyen üyelerimiz aşağıda yer alan ilgili ön kayıt formunu doldurduktan sonra; kurumsal üyelerimiz isim soyismi ve firma bilgilerini, şahıs olarak katılacak üyelerimiz isim soy isim, TC kimlik numarası, adres bilgilerini info@qsi.com.tr adresine göndermesi gerekmektedir. Firma tarafından fatura kesilecek ve fatura üzerinde belirtilen IBAN hesabına ödeme yapılması istenecektir.

Eğitim İçeriği
  • ISO 14064-1:2018 Standardı doğrultusunda Kurumsal Karbon Ayak İzi kapsamının anlaşılması
  • ISO 14064-3 Standardı kapsamında Sera Gazı Beyanlarının Doğrulanması ve Onaylanması süreçlerinin anlaşılması
  • ISO 19011:2018 Standardı kapsamında Denetim Süreçleri ve Kapsamının anlaşılması
Eğitime Katılım Ön Koşulu
  • Mühendislik yada Fen Bilimleri fakültesi lisans programlarından mezun olmak
  • En az 1 yıllık iş deneyimine sahip olmak
Katılımcılardan İstenen Evraklar
  • Eğitim ve sınav ücretinin yatırıldığına dair dekont
  • Diploma fotokopisi
Staj İmkanı
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ön Kayıt Linki:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

qsi_14064_bas_dogrulayici_20Ocak2024.jpeg

Son düzenleme:
Merhaba, staj süresini öğrenebilir miyim? Bir de son kayıt tarihini

Önceki cevapları görüntüle…
zaim zengin

Baş Doğrulayıcı Nedir?​

Baş doğrulayıcı: Sera gazı emisyon raporunun doğrulama sürecini yürütmekten ve raporlamaktan sorumlu olan, idari olarak doğrulama ekibinin yönetimi ve denetimiyle görevlendirilen kişiye denir.

Doğrulayıcı Nedir?​

Doğrulayıcı: Doğrulama ekibinin üyesi olan ve denetimi yapılan sektörde sera gazı emisyon raporunun doğrulama işlemlerini gerçekleştirmekten sorumlu olan kişiye denir.

Not: Doğrulama Ekibinde Doğrulayıcı olarak görev yapan bir personel aynı zamanda Baş Doğrulayıcı Yetkinliği var ise o denetimde Baş Doğrulayıcı olarak ta görev yapabilir veya Bir Baş Doğrulayıcı aynı zamanda denetim yapılan sektörde Doğrulayıcı niteliklerine haiz ise o denetimde Baş Doğrulayıcı görevinin yanında Doğrulayıcı olarak ta görev yapabilir.

merhaba,
eğitim sonrasında sınavdan başarılı olursak; sadece denetleyici mi olabiliyoruz? Karbon ayak izini kendimiz de hesaplayabiliyor muyuz?

Merhabalar Fatih Bey, eğitiminize katılmak istiyorum. Yaklaşık olarak 6 yıldır sürdürülebilirlik konusu üzerine çalışıyorum. Fen Edebiyat Fakültesi mezunuyum. Ankara Üniversitesi Siyasal'da doktora yapıyorum. Doğrulayıcı olmak için mühendislik ve fen fakültesi şartı olduğunu gördüm. Fen edebiyat bu kapsamda değerlendirilir mi?

seher gundogduSeher hanım,

Eğitiminiz bu eğitime katılmaya ve sertifika almanıza engel teşkil etmiyor fakat staj için QSI ın şartı bu. Staj istemezseniz sıkıntı olmayacaktır.

Mesleki yeterlilik tamamen doğrulama yapan firmalar tarafından belirlenen bir durum. QSI kendi çalışanları yada ileride çalışacaklar için ve staj için böyle bir şart belirlemiş. Diğer doğrulama kuruluşları diplomanız için bir şart koşmaz ise doğrulayıcı yada baş doğrulayıcı olarak çalışmanızda bir sıkıntı olmaz.

Son düzenleme:
Fatih Özcanteşekkür ederim Fatih bey. anladığım kadarıyla eğitim sonrasında doğrulayıcı olarak şirketlere iş başvurusunda bulunabileceğimizi anlıyorum. Eğitim ve staj sonrasında kendi firmamızı kurmak için çevre ve şehircilik bakanlıgına başvuruda bulunabilir miyiz? ilave bir şart ile karşılaşmamız olası mı? Herhangi bir sorun olmasın diye eşim mühendis o da başvurabilir. O sebeple sordum

Merhaba,

ileriki aylarda tekrar eğitim oturum planlaması yapılır mı, herhangi bir öngörünüz var mıdır?