• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kuyu izin belgesi izin lisans

Deniz Mert

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili arkadaşlar atık su deşarjında kuyu izin belgesi için DSİ mi yetkilidir, Su kirliliği kont. yön. 26. maddesine göre ''e) Gerçek veya tüzel kişiler, faaliyet türlerine göre, alıcı ortama verdikleri atıksular için bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Tablo 5’ten Tablo 21’e kadar konulan deşarj standartlarını sağlamakla yükümlüdürler'' diyor, bu durum sisteme eklenmeli midir? hepinizin görüşünü bekliyorum, sağlıklı günler diliyorum...

dsi'den alınıyor. ancak dsi'ye firmalar veya şahıslar direk bireysel başvuruda bulunamıyor. dsi'nin yetki verdiği su araması yapabilir sondaj yapabilir yetkisi verdiği firmalar ve şahıs jeoloji mühendilseri oluyor. bunlar gelip kuyu ile ilgili statik dinamik seviyelerini gösteren ve debiyi belirten bir rapor sunuyorlar dsi'ye o şekilde oluyor. eğer kuyunuz öçnceden açılmışsa yani herhangi izin alınmadan bir kuyu açılmış ve kullanılıyorsa bunu dsi'ye belli etmeyin çünkü bunun belli bir cezası var. bu durumdada dsi'nin yetki verdiği jeoloji mühendisi sanki o kuyu yokmuş yeni arama yapmışlar açmışlar gibi yani kuyu yeniden açılmış gibi gösteriyor ve kuyu kullanım iznini alıyor yani oarada biraz üçkağıt dönüyor :)

Merhaba arkadaşlar bende aynı soruyu yönelticem önceden açılmış bir kuyu var. Bu kuyuya izin almak için nasıl bir yol izleyebilirim ve önceden açılmış kuyuda ceza var diyorsunuz. Tahmininizce bu ceza ne kadar. Yönetmeliği okuyorum ama önceden açılmış kuyular için bir şey bulamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler...

Merhaba,
Cezalı kuyu başvurusunda bulunuyorsunuz. Yanlış hatırlamıyorsam çok yüksek ceza miktarı yok; 1500-2000 TL gibi bir rakam..
Cezanın ödenmesinin ardından normal işlemler devam ediyor.