Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lpg sorumlu müdür

Konu, 'LPG Sorumlu Müdürlük' kısmında Murat Bal tarafından paylaşıldı.

 1. Murat Bal

  Murat Bal CMNet Üyesi

  arkadaşlar merhaba;

  endüstri mühendisiyim ve bende sorumlu müdür olarak çalışmak istiyorum. bir firmada tam zamanlı olarak çalışıyorum, aynı zamanda da sorumlu müdür olarak çalışabiliyor muyum? SSK işi nasıl oluyor? yardımınıza ihtiyacım var.
   
 2. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  Lpg sorumlu müdür sertifikanız var ise sorumlu müdür olarak çalışabilirsiniz. ssk olayı mesleklere göre değişiklik gösteriyor. Örneğin çevre mühendisi olanların ÇMO tarafından belirtilmiş olan 30 gün ssk yatıyor fakat diğer branştaki arkadaşların 6 gün yatırıyorlar diye duyuroum.
   
 3. Tuğçe Özcan

  Tuğçe Özcan CMNet Üyesi

  arkadaşlar bende çevre danışmanlık firmasında çalışıyorum 3 kişi olduğumuz için (eski yönetmeliğe göre) LPG sorumlu müdürlük yapamayacağımı söylediler öyle bir şey yok diye biliyorum bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
   
 4. Abdulkerim Doğam

  Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

  yeni yönetmeliğe göre '' Çevre görevlileri çalıştıkları işletme ve firma dışında ikinci bir işyerinde çalışamaz. Çalıştığı tespit edilir ise Çevre Görevlisi Belgesi iptal edilir'' bu madde olmasına rağmen yinede lpg sorumlu müdürlük yapabilr miyiz?
   
 5. (8) Çevre görevlileri çalıştıkları işletme ve firma dışında ikinci bir işyerinde çalışamaz. Çalıştığı tespit edilir ise Çevre Görevlisi Belgesi iptal edilir.
   
 6. Sinan Bakır

  Sinan Bakır CMNet Üyesi

  Eski yönetmeliğe göre hangi branş olduğuna bakılmaksızın 30 gün sigorta yatırılması zorunluluğu vardır.Tabi bunu ÇMO iyi uyguluyor diğer meslek odaları ÇMO gibi vize yapmam demiyordu.Murat Bey yeni yönetmeliğe göre OCAK 2014 itibari ile 1 adet LPG İstasyonunda sorumlu müdürlük yapabilirsiniz.Tam zamanlı çalışmanız buna engel değil.LPG İstayonu da size 30 gün sigorta yatırmak zorunda.Size birden çok sigorta priminin yatması kanunen uygun bir durum.
   
 7. Tuğçe Özcan

  Tuğçe Özcan CMNet Üyesi

  yönetmeliğin bu maddesi LPG sorumlu müdürlük içinde geçerli mi acaba:kötü:
   
 8. malesef :(
   
 9. Okan Karaçoban

  Okan Karaçoban CMNet Üyesi

  Arkadaşlar bilindiği gibi yeni yasa ile çevre görevlisi dışında başka bir iş yapılamayacak ve dolayısıyla çoğu arkadaşımız çalıştıkları LPG sorumlu müdürlüklerinden feragat etmek durumunda kalacaklar. Bunun yanı sıra yine başka bir yönetmelikte de 5 tane olan istasyona bakabilme durumu 1'e düşürülmüş bulunmakta.
  Benim düşüncem, bu forum ortamında bulunan arkadaşlar, ellerinde bırakmak durumunda kaldıkları istasyonları paylaşırlarsa bu işi yapmak isteyen/yapabilecek arkadaşlar için yararlı olacaklardır. Takdir yine sizin olmakla birlikte benim düşüncem budur.
   
 10. Sinan Bakır

  Sinan Bakır CMNet Üyesi

  (8) Çevre görevlileri çalıştıkları işletme ve firma dışında ikinci bir işyerinde çalışamaz. Çalıştığı tespit edilir ise Çevre Görevlisi Belgesi iptal edilir.

  (9) İşletmelerde ve çevre yönetim birimlerinde istihdam edilen çevre görevlileri bu Yönetmelikte tanımlanan yükümlülükler dışında işletme bünyesinde başka iş ve işlemlerde çalıştırılamazlar.

  Bu maddelere göre, Çevre Görevlisi olarak çalışıyorsan sadece Çevre Görevlisi olarak kalacaksın.
   
 11. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  sonuçta yeni yönetmeliğe göre bizlerin bakabileceği tesis sayısı 16 puanı aşmayacak şekilde olacak olması ve ayrıcada ek mesai saatlerimizin olduğu içinde bence lpg sorumlu müdürlüğe devam edilmesinde sıkıntı olmaması gerektiğini düşünüyorum. artık lpg sorumlu müdürlülükte de 1 tesis olacağı için belki değişiklik olabilir. ki bu durum bence ÇMO'nunda işine gelmez çünkü vize, yeni belge başvurusu, lpg sorumlu müdürlük eğitimlerin elde edilecek olan gelirlerde düşüş olacaktır.
   
 12. Abdulkerim Doğam

  Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

  haklısınız. bir de lpg sorumlu müdürlük yönetmeliğinde sanırım değişiklik olmadı. oradaki maddelerle bu yönetmelik maddeleri ters düşecek.
   
 13. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  düşününce lpg sorumlu müdürlülüktende mi çevre mühendisiliği branşını devre dışı bırakmaya çalışılıyorlar gibi. yine diğer branşlara yararlı bir durum olacak.
   
 14. Huriye Tatlı

  Huriye Tatlı CMNet Üyesi

  Tam da lpg sorumlu müdür belgesini almaya karar vemişken..:acpsnr:
   
  Kdr_E ve asmin bunu beğendi.
 15. @Emine Erdem hanım bende sizin gibi düşünüyor başka işle ilgili maddenin değiştirileceği kanısındayım , inannın LPG olmazsa oda ile ilişkimi kesmeyi bile düşünüyorum
   
 16. Abdulkerim Doğam

  Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

  zaten özel firmaların verdikleri rakamlar ortada. ek gelir oluyordu ama bununda önünü kapatıyorlar.
   
  S.Gönenç Çalıcı bunu beğendi.
 17. gülay

  gülay CMNet Üyesi

  İş güvenliği uzmanlığı gidiyor, Lpg sorumlu müdürlük muamma yeni mezun çevre görevlisi işe başlangıç ücreti 1000 TL :mad:
  Nasıl geçinecek bu insanlar merak içerisindeyim.Öğrencilik yıllarında olduğu gibi ikişer üçer aynı evi paylaşabilirlerse yemeden içmeden para biriktirip 10 yıla kadar evlenip aile kurabilirler.
   
 18. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  malesef ki oda ilen ilişkimizi kesemeyiz çünkü çevre görevlisi belge başvurusunda oda kaydı isteniyor..
   
  Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
 19. yaaa iyi oldu bun söylediğiniz saolun emine hanım ;)
   
 20. Huriye Tatlı

  Huriye Tatlı CMNet Üyesi

  aynı düşünceler içerisindeyim..ev arkadaşı olabilirmiyiz :huhuu::)
   
  Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.