Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Manuel yağ ve kum tutucu çalışması

Konu, 'ARŞİV' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Otomatikte sıyırıcı ile yağlar alınıyor. Manuelde nasıl bir çalışma oluyor ? Başında biri mi bekliyor yoksa periyot periyot sıyrılıyor mu ? ayrıca sıyırma ıslemı hangi ekipmanla yapılıyor ?
   
 2. serdaralkan

  serdaralkan CMNet Üyesi

  Manuelde belirli periyotlarda (oluşan yağa göre siz belirliyorsunuz periyodu) görevli personel kendisi sıyırıyor.
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  sıyırıcı olarak ne kullanırsa daha verımlı olur ?
   
 4. serdaralkan

  serdaralkan CMNet Üyesi

  Yağı nerede tutacaksınız ki? Araç yıkamadan kaynaklı yağlar mı? bide yağ tutucuyu kaç metre karelik havuza yerleştirecekseniz. Otomasyonlular daha sağlıklı olur tabi. Yağı sıyırmak çalışan için zordur ve sürekliliği sağlamakta zordur adam bir müddet sonra periyodu kafasına göre azaltır. otomasyonlu tercih ederseniz daha iyi çalışanlarda sizi bi okadar sever :)
   
 5. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  firma manuel ıstıyor. evet araç yıkama ıcın kullanılacak. 2 m3/h kapasiteli bir sistem olacak
   
 6. Serap Töre Çelik

  Serap Töre Çelik CMNet Üyesi

  Küçük bir sistem olduğu için muhtemelen fazla para vermek istemiyorlar, yarısı kesik oluk şeklinde bir boru yardımıyla sıyrılabiir. Muhtemelen tenk tanktan oluşan, suyu da yaklaşık bir saat tutan sistem yapılır. Tank eni boyunca projelendirmeye göre yağ nerede toplanacaksa(birden fazla bölüm yapıldıysa diye söylüyorum) oraya yaklaşık yarısı kesilmiş bir boru ile sağlayabilirsiniz. Tutma yerinden saat yönünde kesik kısmı su yüzeyine kadar çevirdiğinizde yağlar oluğa dolar, oluğa bağlı bir elastik hortum ile de toplanabilir.
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.