• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Matematik ödev

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Talha Akarcay

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Proses Su Teknolojileri
Merhabalar arkadaşlar. Covid-19 nedeniyle üniversiteler uzaktan eğitim yapıyor biliyorsunuz. Son dersim kaldı matematik oda. Yapmayı denedim ancak yapamadım. 10 tane sorum var yardımcı olabilecek birisi var mı ?

Konuyu uzatmayalım arkadaşlar. Yardımcı olacak arkadaşlar özelden iletişime geçsinler lütfen. Konuyu kapatıyorum.

@Talhakarcay kardeşim bir sonrakinde çözübildiğin kadarını yada doğrulanmasını istediğin kısımlarınıda atarsan karışıklığa sebebiyet verilmemiş olur.

Tamam olur. Yine tekrarlıyorum çözemediğin soruları tekrardan çözmeye çalış. Takıldığın noktalarda destek sağlarız. Ama sende lütfen araştır ve uğraş. ??

@Talhakarcay Sevgili Talha kardeşim, vermiş olduğun soruların cevapları aşağıda yer almaktadır. 4. sorunun cevabını kaybettim ve bulursam onu da paylaşırım. Ben senin uğraştığına inanarak paylaşıyorum. Benim için çözmek güzel oldu ve eski bilgilerimi tazelemiş oldum. Çözüm sırasında gözden kaçırdığım noktalar ve hatam olabilir. Senin bulduğun cevaplar ile karşılaştır. Altını çizerek söylüyorum; araştır ve uğraş. Bu sadece senin için geçerli değil hepimiz için geçerlidir. Eğer "ben soruları hiç çözmedim ve biri uğraştı" düşüncesine kapılırsan sen kaybetmiş olursun. Bu lafımı yanlış anlama. Sana kolay gelsin hayırlı ramazanlar :)

1587943451526.png

1587943493803.png

1587943508303.png

1587943522460.png

1587943619357.png

1587943642634.png

1587943666635.png

Ekli dosyalar

• 1587943561775.png
    1587943561775.png
    441 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...