• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Merhabalar

Miraç T.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Atlas Enerji Üretim A.Ş. 2x630 MWe CFPP
Adım Miraç Topal.İstanbul Üniversitesi Çevre Mühendisliği 3.Sınıf'ta okumaktayım.Forumu açanlara teşekkürlerimi iletiyorum.Gittikçe önemi artan "çevre" konusunda ilk görev düşecek olan bizlerin biraz daha aktif olması gerektiğini düşünüyorum.

teşekkür

merhaba miraç
ben teşekür ederim çevre konusunda duyarlılık herkese düşmektedir sizleride kutluyorum.bende geri dönüşüm sektöründe çalışıyorum elimizden geldiğince bu bilinci halka yayma çabasındayız.
sizlerede kolay gelsin

Haklısınız Serhan Bey,insanların çevreye verdikleri zararların aslında bir gün geri dönüşünün mümkün olamayacağını anlaması lazım..

Öncelikle hoş geldiniz. Haklısınız çevre bilincini halka yaymak gerekyor bunu yapması gereken yegane meslek grubuda bizimki. Ama bundan önce hepimizin elini taşın altına koyarak bu mesleğe sahip çıkmamız gerekiyor. Maalesef işini bulan kenra çekiliyor kimseye hiçbir olaya karışmıyor. Böle devam ettiği sürecede organize olup halkı bilinçlendirme sadece hayal olarak kalacaktır.

Selamlar...

teşekkür ederiz
sizlerde çok haklısınız peki hangi olaylara karışmak gerekir Fatih bey?
evet hep birlikte mesleğimize sahip çıkalım
ama sadece meslekle ve mesleklerle sınırlı kalmayalım derim ben
mesela sosyal haklarımız adaletimiz eğitimimiz sağlığımız insanlığımız vatandaşlığımız memleketimizin satılan her noktası (kurumlar topraklar kaynaklar insanlar.... vb.)
ne dersiniz...

Dediklerinizin olması için için çok iyi organize olmak gerekiyor. Ben mesleğimiz için bilgi paylaşımı yapalım diye çağrı yapıyorum bunun için bile organize olamıyoruz dedikleriniz için hiç olamayız bence.

Bence bu tarz organize olmak geliştirmek gibi durumlar söz konusu olunca şöyle bir sıralama var.

1. Kişi önce kendini geliştirmeli,
  2. sonra yakın arkadaşlarına yardım etmeli,
  3. daha sonra mesleğine birşeyler katmalı,
  4. daha sonra da topluma birşeyler katmalı.

Bence bu aşamada herkesin kendine sorması gereken şu. Ben hangi sıradayım?

Söylediklerimden kimse alınmasın kimseyi eleştirmek içinde söylemiyorum ama bir yıldan fazla zamandır site dolayısıyla edindiğim tecrübe meslektaşlarımın bir çoğu 1. veya 2. kademede galiba.

evet doğru süylüyorsunuz çok iyi hemde mükemmele yakın organizasyon gerekli ama bunu yapacak olanda başta yine bu konularda madur olanlar sonra duyarlı arkadaşlar. bilgi paylaşımı konusunda güzelde bir çalışma yapmışsınız tebrikler. bence küçümsemeyin çünkü yapılan hiçbir iş boşa değildir.mutlaka bugün olmazsa yarın bir getirisini görürsünüz.
diğer mesele olan saydığınız kademelerde ise;
bence insan heran arkadaşına ve topluma birşeyler kazandıracak seviyededir. ama büyük ama küçük çapta, bu da onun kapasitesi ve paylaşım konusundaki düşüncelerine bağlıdır.
ve size bir soru fatih bey
siz bu siteyi açarken bukadar üye toplanıp bu kadar bilgi paylaşacağınızı tahmin etmişmiydiniz?
ve bir yıl sonra bu sitede neler olacağını hayal edebilirmisiniz?

Emin olun siteyle ilgili hayallerim daha büyük ama hayalimin yarısına ulaşamadım. Sitedeki paylaşımın oranlarsak nerdeyse yarısı bana ait. Çevremde tabiri caizse nazımın geçtiği arkadaşlardan ricalarımdan dolayıda epeyce bir birikim oldu. Aynı zamanda henüz tanışma fırsatı bulamayıpta içlerinden gelerek yardımcı olan arkadaşlarda var. Ama gruptaki üye sayısınıda düşünürsek ben dahil paylaşım yapanlar %1 bile değil. Halbuki herkes 5 dk a ayırıp günde 1 yada 2 konu paylaşsa site birkaç ayda çok iyi yerlere gelecektir.

Bende size soruyorum bir yerde yanlış mı yapıyorum?

ben şu anda siz ve sitenize bir yorum yapaman çükü biliyorsunuz ki daha yeni üye oldum.
işleyiş durumunu bilmiyorum anladığım kadarıyla bütün yük sizde.
ama yinede iyi bir iş yılmamak gerekli
iyi çalışmalar diliyorum.