• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mesleki eğitim

Can Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Herkese kolay gelsin. Tat da çevre görevlisi olarak görev yapmaktayım. Bir fabrikanın ihalesini aldık, sözleşme için bizden çalışanların mesleki eğitim belgelerini istediler. Halk eğitim bu konuda yardımcı olacak ama en az 12 kursiyer istiyor. Bizde de o kadar çalışan yok. Bu eğitimi ben vererek belgeleri ben hazırlayabilir miyim?

NACE KODU - TANIMI
TEHLİKE SINIFI
38 Atığın toplanması, ıslahı ve bertarafı faaliyetleri; maddelerin geri kazanımı
38.1 Atıkların toplanması
38.11 Tehlikesiz atıkların toplanması
38.11.01 Tehlikesiz atıkların toplanması (çöpler, geri dönüştürülebilir maddeler, tekstil atıkları, vb.) (inşaat ve yıkım atıkları, çalı, çırpı, moloz gibi enkazlar hariç)
Tehlikeli
38.11.02 İnşaat ve yıkım atıklarının, çalı, çırpı, moloz gibi enkazların toplanması ve kaldırılması
Tehlikeli
38.11.03 Tehlikesiz atık transfer istasyonlarının işletilmesi
Tehlikeli
38.12 Tehlikeli atıkların toplanması
38.12.01 Tehlikeli atıkların toplanması (patlayıcı, oksitleyici, yanıcı, zehirli, aşındırıcı, bulaşıcı ve insan sağlığı için zararlı atıkların ve maddelerin toplanması faaliyetleri) (nükleer atıklar, biyokimyasal atıklar, kullanılmış piller vb.)
Çok Tehlikeli

** 06.06.2012 Tarih 28339 sayılı resmi Gazetede yayınlanan 6331 Sayılı İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNUNUN 17 nci Maddesinde “Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamaz, hükmü gereği Tehlikeli ve Çok tehlikeli İşlerde çalışanların mesleki eğitim almaları gerekmektedir.

** 13 Temmuz 2013 Tarih 28706 sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ SINIFTA YER ALAN İŞLERDE ÇALIŞTIRILACAKLARIN MESLEKİ EĞİTİMLERİNE DAİR YÖNETMELİK’te eğitimlerin Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı kurumlarca verileceği belirtilmektedir.