Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mesleki eğitim

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Doğan tarafından paylaşıldı.

 1. Can Doğan

  Can Doğan CMNet Üyesi

  Herkese kolay gelsin. Tat da çevre görevlisi olarak görev yapmaktayım. Bir fabrikanın ihalesini aldık, sözleşme için bizden çalışanların mesleki eğitim belgelerini istediler. Halk eğitim bu konuda yardımcı olacak ama en az 12 kursiyer istiyor. Bizde de o kadar çalışan yok. Bu eğitimi ben vererek belgeleri ben hazırlayabilir miyim?
   
 2. jn6zo

  jn6zo CMNet Üyesi

  NACE KODU - TANIMI
  TEHLİKE SINIFI
  38 Atığın toplanması, ıslahı ve bertarafı faaliyetleri; maddelerin geri kazanımı
  38.1 Atıkların toplanması
  38.11 Tehlikesiz atıkların toplanması

  38.11.01 Tehlikesiz atıkların toplanması (çöpler, geri dönüştürülebilir maddeler, tekstil atıkları, vb.) (inşaat ve yıkım atıkları, çalı, çırpı, moloz gibi enkazlar hariç)
  Tehlikeli
  38.11.02 İnşaat ve yıkım atıklarının, çalı, çırpı, moloz gibi enkazların toplanması ve kaldırılması
  Tehlikeli
  38.11.03 Tehlikesiz atık transfer istasyonlarının işletilmesi
  Tehlikeli
  38.12 Tehlikeli atıkların toplanması
  38.12.01 Tehlikeli atıkların toplanması (patlayıcı, oksitleyici, yanıcı, zehirli, aşındırıcı, bulaşıcı ve insan sağlığı için zararlı atıkların ve maddelerin toplanması faaliyetleri) (nükleer atıklar, biyokimyasal atıklar, kullanılmış piller vb.)
  Çok Tehlikeli


  ** 06.06.2012 Tarih 28339 sayılı resmi Gazetede yayınlanan 6331 Sayılı İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNUNUN 17 nci Maddesinde “Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamaz, hükmü gereği Tehlikeli ve Çok tehlikeli İşlerde çalışanların mesleki eğitim almaları gerekmektedir.

  ** 13 Temmuz 2013 Tarih 28706 sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ SINIFTA YER ALAN İŞLERDE ÇALIŞTIRILACAKLARIN MESLEKİ EĞİTİMLERİNE DAİR YÖNETMELİK’te eğitimlerin Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı kurumlarca verileceği belirtilmektedir.
   
  yarabandı bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...