• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İngilizce Metcalf and Eddy Wastewater Engineering Treatment and Reuse

lutfi.polat

Kayıtlı Kullanıcı
ww.png
Metcalf and Eddy, "Wastewater Engineering: Treatment and Reuse (4th Ed.)"
McGraw-Hill Science/Engineering/Math | ISBN: 0070418780 | March 26, 2002 | PDF | 1848 pages
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Kitabın önizlemesine
soldaki kapak fotoğrafına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Metcalf-Eddy.zip
    838.1 KB · Görüntüleme: 4,414
ekli dosyayı indirdim rardan çıkardım dosyaları kontrol ettim herhangi bir hata gözükmüyor. Bilgisayarınızda bir problem olabilir.

Rar içindeki word dosyaları ektedir.

Ekli dosyalar

• Kitap01.doc
    85 KB · Görüntüleme: 517
  • Kitap1.doc
    79.5 KB · Görüntüleme: 282
  • Kitap02.doc
    257.5 KB · Görüntüleme: 287
  • Kitap03.doc
    362.5 KB · Görüntüleme: 269
  • Kitap04.doc
    111.5 KB · Görüntüleme: 259
  • Kitap05.doc
    71.1 KB · Görüntüleme: 351
  • Kitap06.doc
    372.5 KB · Görüntüleme: 252
  • Kitap07.doc
    354 KB · Görüntüleme: 306
  • Kitap08.doc
    141.4 KB · Görüntüleme: 316
  • Kitap09.doc
    445 KB · Görüntüleme: 292
  • KITAP11.DOC
    727.5 KB · Görüntüleme: 320
  • Kitap12.DOC
    302 KB · Görüntüleme: 303
  • KITAP13.DOC
    447 KB · Görüntüleme: 258
  • KITAP14.DOC
    242 KB · Görüntüleme: 299
Evet maalesef bende de yok. Bir yerden elime geçmişti ama nereden aldım tam hatırlamıyorum. Ek olarak eklenen bölümler tam değil yanlış hatırlamıyorsam. En iyisi kitabın orjinalini almak..

Yüksek lisans sırasında okuduğumuz kitaptı. Hatta kitabın arka kapağında "bu kitap atık su arıtma mühendisliğinin incilidir" gibi bir yazı vardı. Atık su arıtması, tesis modellemesi, suların yeniden kullanımı gibi bir çok konu vardır içinde.
Yani atık su arıtımı ile içinde yok yok :)

bizde "kutsal kitap" derdik...hala da öyle gibi,hatta yazarının -george tchobanoglus- olduğu ve soyadının telaffuzunun neredeyse "çobanoğlu" oldugunu farettiğimizde baya eğlenmiştik...sonradan bölüm başkanından öğrendiğimize göre ise sayın çobanoğlu İZMİRden amerikaya göç etmiş bi ailenin oğluymuş,mübadele zamanında sanırım çünkü bayağı yaşlı bi adammiş.
kısacası atıksu artımının kutsal kitabı ve yazarı bildiğin çobanoğlu...:D

Bizde bu kitaba kutsal kitap derdik. Avrupa Birliği için hazırladığımız bir proje için Metcalf & Eddy'nin Avrupa standartlarına göre değil Amerika standartlarına göre hazırlandığından kabul etmeyeceklerini belirttiler. Yaşadığım bir sıkıntı sizinde aklınızda olsun...

Türkçe çeviri hem tam değil hemde çevirinin kontrol edilmesi gerekiyor. Sitede çeviri grubu kurduk katılım olmadı. 20 kişilik bir grubumuz olsa bu tarz çalışmalara girmek istiyordum..