• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Motat ve atıklarınız hakkında...

Taytek

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TAYTEK TEHLİKELİ ATIK YÖNETİM TEKNOLOJİLERİ LDT ŞTİ
DEĞERLİ ÇEVRE MÜHENDİSİ ARKADAŞLAR
ATIKLARINIZ, ATIK YÖNETİMLERİNİZ VE/VEYA MOTAT HAKKINDA HER TÜRLÜ SORULARINIZA BURADAN CEVAP OLACAĞIZ.... BEKLİYORUZ...

teşekkür ederim pınar hanım ama burada firma lisansları var , bana araç lisansları da lazım. Bakanlığın motat diye bir sitesi vardı her türlü bilgileri içeren. Orası şimdi açılmıyor.

selamlar. ben tebliğe göre birşey sormak istiyorum.
Atık üreticisinin yükümlülükleri

MADDE 9 – (1) Atık üreticisinin yükümlülükleri aşağıda belirtilmiştir.

a) Bağlı oldukları il müdürlüklerine başvurarak, Bakanlık veri tabanına kayıt olmak.

b) Atıkların araca yüklenmesi işlemi ile birlikte mobil cihaz kullanılarak girilen bilgilerin basılı ve ıslak imzalı olan UATF ile aynı olduğunu kontrol etmek ve onaylamak.

yani atık üreten her firma motat sistemine kayıt mı olmalı ben bunu tam olarak anlayamadım?

sizden için atık taşıyan firmayı kontrol edip uatfyi imzalayın diyor.

@Hülya Arslan

Soruyu gündeme getirmek istiyorum tekrar; Atık üreticisi olup motat sistemi açtıran bir arkadaşımız var mı?
a) bendi bende sanki motat'a kayıt olacakmışız hissi yarattı. Ne dersiniz?

20.03.2015 tarih ve 29301 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Atıkların Karayolunda Taşınmasına İlişkin Tebliğ kapsamında Atık Takip Servis Sağlayıcıların (ATSS) Niteliklerinin Belirlenmesi ile ilgili Usul ve Esaslar belirlenmiştir.
ATSS olmak üzere Bakanlığımıza yapılacak başvurularda bu Usul ve Esaslar uygulanacaktır.

Bilgilerinize.

Ekli dosyalar

• ATSS-USUL VE ESASLAR.pdf
    1.5 MB · Görüntüleme: 31