Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Msds arıyorum

Konu, 'ARŞİV' kısmında Nagihan Arat tarafından paylaşıldı.

 1. Nagihan Arat

  Nagihan Arat CMNet Üyesi

  Busperse 2422
  BAM 7195
  Bu kimyasalların MSDS lerini bir türlü bulamadım.Gelecek önerilere nazaran şimdiden söylüyorum IBC lerin üzerinde hiç bir firmanın adı yok kalemle yazılmış olarak sadece kimyasalın adı yazılı.
   
 2. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

 3. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Busperse 2422 için şuraya mail atıp sormayı deneyin isterseniz:
  http://www.buckman.com/

  BAM7195 ile ilgili de bir sertifika buldum. Oradaki şirketin web adresi de şu:
  http://www.mausergroup.com/

  Bu kimyasallar bu firmalara aitse mail atarsanız yardımcı olabilirler.
   
 4. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

 5. Nagihan Arat

  Nagihan Arat CMNet Üyesi

  Çok teşekkürler hızlı yardımlarınız için . İşime yaradılar doğrusu.
   
 6. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  uzun zamandır bu ve benzeri işler hakkında çalışmadığımdan, bilgilerimi tazeleme amaçlı soruyorum. bunlar tamamen tedarikçi firmanın sorumluluğunda olması gereken şeyler değil mi?

  yani zamanında sahada çalışırken danışman isg uzmanına bir msdsyi çevireyim de malzeme üzerine yapıştırayım demiştim de çok şiddetli muhalefetle karşılaşmıştım. bu işin uzamanı ve tedarikçisi olan firmanın sorumluluğudur bu demişti. satın almaya danışıp bu kimyasalı kim üretmiş/ithal etmiş onu öğrenip ondan istemek daha şey olmaz mı? sonuçta asmak kesmek kelle uçurmak bu isg işlerinin şanındandır :) gibi geliyor bana..
   
 7. Nagihan Arat

  Nagihan Arat CMNet Üyesi

  Aslına bakarsanız evet tedarikçi firma kimyasalı gönderirken MSDS sinide bulundurmalı ama bağzı durumlarda en azından benim başıma gelen kimyasal başka bir IBC ye boşaltılmış üzerine elle kimyasalın adı yazılmış.Üreticinin adı, cash no vb bilgilerin hiç biri yok. bu durumdada üzerindeki yazana mualefet edip araştırmanız gerekiyor işte. Aslında benim üzerinde durmak istediğim bir konudur bu. Sahamıza öyle şoförler geliyo ki adamın ne taşıdığından nasıl taşıması gerektiğinden etkilerinden bi haber. Bence Türkiyede önemli bir boşluk bu durum. Üzerine gidilmesi lazım.
   
 8. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  muhtemelen bu ciddiyette çalışan bir kimyasal tedarikçisinin yapacağı çeviri ya da yazacağı özgün msds de çok şahane olmayacaktır ya neyse.. bu vesileyle ibc ne demek onu da öğrenmiş oldum. faydalı oldu. teşekkür ederim. kolay gelsin.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...