Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ne içtiğimizi bilmek istiyoruz !

Konu, 'ARŞİV' kısmında Pınar Pelit Demir tarafından paylaşıldı.

 1. Pınar Pelit Demir

  Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

  Ankara ve İstanbul`da yaşanan su tartışmaları çok önemli bir sorunu gün yüzüne çıkarmıştır. Yurttaşlar musluklarından akan suyun içerisinde ne olduğuna dair bilgiye ulaşamamaktadır. Ankara`da yaşanan ishal vakalarına dair suyun temiz olduğunuz ispatlayacak günlük veriler Ankara Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ortaya konamamaktadır. Benzer sorunlar, Kütahya Emet`te, Sivas Kangal`da da yaşanmaktadır.

  Analizler Sağlık Bakanlığı`na bağlı Halk Sağlığı Kurumu ve bağlı laboratuvarları tarafından yapılmalı ve analiz sonuçları günlük olarak internet üzerinden paylaşılmalıdır. Halk sağlığı laboratuvaları uluslar arası geçerliliğe sahip olmalı ve akredite edilmelidir. Analiz sonuçlarının güvencesi bu şekilde sağlanabilir.

  Bu meşru talebi herkes sahiplenmelidir. Damacana suya mahkum değiliz. Besinlerimizi yıkadığımız suya, temizliğimizi yaptığımız suya, musluklarımızdan akan suya dair bilgi sahibi olmak insan hakkıdır. Bu bilgiyi devletin kurumları sağlamalıdır.

  Bu nedenle, musluklarımızdan temiz, güvenilir su akması için #NeİçtiğimiBilmekİstiyorum !

  Bugün bu talebi yükseltmezsek yarın sebzelerimizi, meyvelerimizi seyreltilmiş çamaşır suyu ile yıkayacak hale getirileceğiz.

  Tüm yurttaşlarımızı 12.09.2014 Cuma günü saat 20:00`da Twitterdan, Facebook`tan ve diğer sosyal paylaşım ağlarından #NeİçtiğimiziBilmekİstiyoruz demeye davet ediyoruz.

  Saygılarımızla,

  Baran BOZOĞLU

  TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

  Yönetim Kurulu Başkanı

  Arkadaşlar odamızdan gelen maili sizlerle de paylaşmak istedim, herkesi konu hakkında duyarlı olmaya davet ediyorum.

  İyi Çalışmalar.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...