• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uygulayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Nükleer yakıt taşıma kapları hakkında !!!acil!!!

Kayıt
25 Kasım 2012
Mesajlar
12
Beğeniler
2
Şehir
Çanakkale
#1
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.


Bu resimdeki Nükleer Yakıt Taşıma kabının etrafındaki maddelerin (çelik,alüminyum, odun, reçine) ne amaçla bu kapta kullanıldığını araştırıyoruz. Bu konuda bilgisi olanlar bizi bilgilendirirse seviniriz.

aa.jpg
 
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
248
#3
bu atık taşıma kabı. yakıt taşıma kabı değil. ikisi ciddi anlamda farklı şeyler. camlaştırılmış atık olduğu üzerindeki ok işaretli açıklamada yazıyor.
ayrıca hayatımda daha bir tane bile çevre mühendisinin nükleer santrale atık yönetimi yaptığını duymadım. duymam da sanıyorum. forumda atom enerjisi uzmanı olduğunu da sanmam.
 
Kayıt
31 Ekim 2009
Mesajlar
175
Beğeniler
78
Şehir
Tekirdağ
#4
çelik dış yapı tüm unsurları bir arada tutmak için, gama ışımalarını kapakta tutmak amacıyla odun ve reçine kullanılmış (organik maddelerin zırhlama kapasiteleri oldukça yüksektir), malum kapak çok kalın ve ağır olursa açmak zor olur