• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ödev

Alper Ural

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
üniversite
Arkadaşlarım doğal arıtım dersi alıyorum zorlandığım bir soru var ve çözemiyorum eğer yardımcı olursanız sorumla ilgili çok mutlu olurum...

soru.jpg

Bunun bana çözümü lazım, sınav sorusu olacak bu ve iyi bir şekilde anlamam gerekiyor lütfen ama lütfen yardımcı olur musunuz :(

aksam eve gıttıgımde bunu ben sana cozeyım bırebır bu sorudan cözmustum ben k ıle ılgılı formul neydı bana soylermısın

Abi çok teşekkür ederim facebooktan mesajınızı beklıyorum buradan göremezsem eğer lütfen faceden yazın size minnettar olurum orada tüm açıklamaları yaparız size. Debinin ikiye bölünmesi falan gerekiyor bu soruda hücre sistemi falan var o çok sıkıntı bir türlü fikir yürütemedim bu soruyla ilgili.

Kt=K20*Q üzeri Kt-K20 abi sıcaklık düzeltme faktörü böyle bulunuyor

t = n/k ((C0/Cn)üzeri 1/n)-1) formül bu

Tamam o zaman debıyıde ıkıye bolup o sekılde yapacagız ama diğer sabıtlerı aynı almak gerekıyor değilmı bır de bu teta ıle ılgılı formulde vardı.

Evet abi aynen o şekilde :) Ben ufak ufak soru üzerinde birşeyler buluyorum, inşallah bilgilerinizle bu soruyu çözeceğiz abi

teta sıcaklık düzeltme de kullanılıyor ya abi K20 diye formül vermiştim sana Q dediğim tetaydı zaten

4. hücredeki çıkış konsantrasyonunu buldum o kadar :(

debiyi ikiye bölüp bir bölmeye giden debiyi buluruz ona bağlı olarak bir bölmenin hacmini buluruz abi konsantrasyonlar iki bölme içinde aynı oluyor evet o formulden buldum

Hacmi bulamıyorum işte onu bulsam zaten gerisi gelek. Bana kalırsa bu soruda bir şeylik var ben çözdüm sanırım ama anlamadığım birden çok olaylar serisi var :((( bu hoca soruları yarım yamalak yazdırıyor çözmeden bırakıyor sonra böyle uğraşıyoruz