• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bakanlık Ölçüm, numune alma ve emisyon-i̇misyon raporlama eğitimleri” hakkında duyuru

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Firma
-
Bakanlığımızca, 25 Aralık 2013 tarih ve 28862 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarları Yeterlik Yönetmeliği” kapsamında, Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlik Belgesi verilen Çevre Laboratuvarları personeline “Ölçüm, Numune Alma ve Emisyon-İmisyon Raporlama Eğitimi’’, 31 Temmuz – 14 Ağustos 2023 tarihleri arasında uzaktan (online) gerçekleştirilecektir.

Eğitim konuları ve tarihleri aşağıda yer almaktadır.​

1690270980910.png

Başvurular, katılımcının Ek-te yer alan bölümlerden mezun olunması halinde kabul edilecek olup, eğitim müracaatları
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden yapılacaktır.

Ek te yer alan meslek grupları dışında mezuniyeti olan personelin eğitime başvuru yaptığının tespit edilmesi halinde, yapılan başvuru geçersiz sayılacak ve Bakanlık Döner Sermaye Birimine yatırılan eğitim ücretlerinde iade yapılmayacaktır.

Eğitime katılanların her yıl Bakanlıkça belirlenen Döner Sermaye Birim Fiyatı eğitim ücretini yatırması zorunludur.

• Bakanlıkça verilecek eğitimlerden sonra yapılacak sınavlarda 100 puan üzerinden 70 puan alan katılımcılar başarılı kabul edilip, eğitimin içeriği kapsamında sertifika ve numune alma/raporlama personel kimlik kartı almaya hak kazanacaktır. Söz konusu sertifika ve numune alma/raporlama personel kimlik kartının 5 yıl süre ile geçerli olması sebebiyle, süresi sona eren/erecek olan katılımcılar ile eğitime ilk defa başvuruda bulunacak tüm katılımcıların talepleri alınacaktır.​
  • Eğitim sonunda yapılan sınavda başarısız olanlar ile mazereti nedeni ile sınava katılamayanlara bir kereye mahsus telafi sınav hakkı verilecektir, telafi sınavı yapılacak tarih ve saat Bakanlıkça belirlenip
    web sitesinden duyurulacaktır. Telafi sınavı da On-line olacak ve sınav ücreti alınacaktır.​
  • Eğitim sonunda başarılı olan katılımcının yetkisi, sınav sonuçları Bakanlık Resmi İnternet sitesinde duyurulduğu tarihten itibaren geçerli olacaktır.​
  • Mevcutta sertifika ve numune alma/raporlama personel kimlik kartına sahip olup, süresi dolanların yetkisi, bir sonraki eğitimin ardından sınav sonuçlarının Bakanlıkça yayımlanmasına kadar geçerli olacaktır.​
  • Sertifikalı personelin eğitim aldığı süre zarfında çalıştığı laboratuvarını değiştirmesi halinde düzenlenen sertifika ve numune alma/raporlama personel kimlik kartı, en fazla ikinci bir laboratuvarda daha geçerli olacaktır.​
  • Ek’te belirtilen meslek grupları dışında mezuniyeti olan ve bu eğitimden önce Bakanlıkça verilen eğitimlere katılarak başarılı olan personelin sertifika ve numune alma/raporlama personel kimlik kartı, süresi tamamlanana kadar geçerli olacak olup süresi dolduktan sonra da tekrar eğitime başvurma hakkı olacaktır.​
  • Katılımcıların, öncelikle bulundukları ilin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlükleri Döner Sermayesinden Referans numarası alarak (161 Sıra Numaralı -Çevre Alanında Teorik ve Pratik Eğitimler/Günlük (kişi başı) 579,66 TL (KDV Dahil)), Bakanlık Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü Halk Bankası nezdindeki Kurumsal hesaba 301 Gelir Kodu ile, katılacakları eğitimin gün sayısına uygun olarak 2 günlük eğitim için toplamda 1159,32 TL (KDV dahil), 3 günlük eğitim için ise toplamda 1738,98 TL (KDV dahil) dir.
  • Başvurular ve kayıt işlemleri TUÇEV web sitesi Duyurular bölümünden yapılacaktır. Katılımcılar TUÇEV web sitesinde yayınlanacak katılmak istedikleri online eğitime ait Eğitim ücretini de yatırmakla yükümlüdür.
  • Eğitim ile ilgili eğitim programı, eğitim notları, vb. hususlardaki detaylar, Genel Müdürlüğümüz Laboratuvar, Ölçüm ve İzleme Dairesi Başkanlığı’na ait
    web sitesinden daha sonraki bir tarihte duyurulacaktır.​
  • İlgililere önemle duyurulur.​

İlgili Link: