• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Oteller için atık yönetimi

çevreciayşee

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Merhaba arkadaşlar, otellerin alması gereken sertifika için atık yönetimi soruluyor. Atık yönetim planı yeterli midir? Bu konuda çalışma yapan arkadaşlar varsa yardımcı olur musunuz?

Sıfır Atık Belgesi için oda sayısına göre en erken 31 Aralık 2020 ye kadar(eğer uzatmazlarsa) süreleri var. sertifikada onu soracaklarını sanmam. Atık Yönetim Planı onayı varsa atık alanları atık ayrışımları da uygundur diye düsünüyorum.
siz atık yönetim planınına ek olarak bir de atık protokolü hazırlayın tüm atıklarla ilgili (covid atıklari da dahil) otel yetkilisi imzalasın soran olursa onu da gösterirler.

Tarih kısıtlaması verilmemiş konuyu açan kişi tarafından. Genel yönetim planından bahsettim. Zaten Sıfır Atık Belgesi için 2-3 ay içerisinde başlamaları lazım ki ancak tamamlansın.

Teşekkür ederim evet Haziran ayı içerisinde denetimler gerçekleşecek, o nedenle sıfır atık için hala bir gelişme de bulunmuyorlar. ancak sadece atık yönetim planları onaylı olan tesislerim için ayrıca bi prosedür şeklinde hazırlamak aklıma gelmemişti