Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ÖTL

Konu, 'ARŞİV' kısmında Tuğba Cabi tarafından paylaşıldı.

 1. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Kontrolü Yönetmeliğini incelediğimde görevler alanında biz sanayicilerin görevlerine yer verilmemiş.Aklıma takılan bazı hususlar var.
  Geri kazanım üzerine çalışmıyoruz.Bir lastiğin atık haline gelmesi çok zaman alıyor.Bertarafı konusunda nasıl yaklaşmalıyım?Düşük miktar için oto sanayilere (ya da perakende satış noktalarına) mi vermeyeliyim (ki onların geçici depolama izni almaları zorunlu değil.) yoksa başka bir yol mu izlemeliyim?
  60 gün muhafaza eden yerler oto sanayileri,kaplamacılar,satış noktaları oluyor.Peki bu atık lastiklerin muhafaza süresi bizde sınırlı mıdır?Tehlikeli atığa da girmiyor.Neye göre bekletme süresini ayarlayacağım?
  Atık lastiklerin verildiğine dair belge olarak sadece irsaliye yeter mi?
   
 2. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  Tuba hanım ben belediyede çalışıyorum. belediye olarak lastik geri dönüşümü yapan lisanslı bir firmayla sözleşme yaptık. küçük ölçekli sanayilerden ömrünü tamamamlamış lastikleri belli aralıklarda topluyoruz. firma geldiğinde ben de onlarla birlikte geziyorum. eğer bağlı bulunduğunuz bir belediye varsa onunla görüşebilirsiniz. lastikleri alan geri dönüşüm firması ulusal atık taşıma formu veriyor. işverene onları biriktirmesini söyledim. bu yeterli oluyor. ayrıca işletmeler lastikler biriktiğinde arayıp haber veriyor. siz de böyle bir yol izleyebilirsiniz.
   
 3. Riday

  Riday CMNet Üyesi

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.