ÖTL

Tuğba Cabi

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
23 Şubat 2010
Mesajlar
427
Beğeniler
116
Şehir
Denizli
#1
Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Kontrolü Yönetmeliğini incelediğimde görevler alanında biz sanayicilerin görevlerine yer verilmemiş.Aklıma takılan bazı hususlar var.
Geri kazanım üzerine çalışmıyoruz.Bir lastiğin atık haline gelmesi çok zaman alıyor.Bertarafı konusunda nasıl yaklaşmalıyım?Düşük miktar için oto sanayilere (ya da perakende satış noktalarına) mi vermeyeliyim (ki onların geçici depolama izni almaları zorunlu değil.) yoksa başka bir yol mu izlemeliyim?
60 gün muhafaza eden yerler oto sanayileri,kaplamacılar,satış noktaları oluyor.Peki bu atık lastiklerin muhafaza süresi bizde sınırlı mıdır?Tehlikeli atığa da girmiyor.Neye göre bekletme süresini ayarlayacağım?
Atık lastiklerin verildiğine dair belge olarak sadece irsaliye yeter mi?
 

Çiğdem Aksoy

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Kayıt
10 Mart 2010
Mesajlar
492
Beğeniler
1.224
Şehir
Tekirdağ
#2
Tuba hanım ben belediyede çalışıyorum. belediye olarak lastik geri dönüşümü yapan lisanslı bir firmayla sözleşme yaptık. küçük ölçekli sanayilerden ömrünü tamamamlamış lastikleri belli aralıklarda topluyoruz. firma geldiğinde ben de onlarla birlikte geziyorum. eğer bağlı bulunduğunuz bir belediye varsa onunla görüşebilirsiniz. lastikleri alan geri dönüşüm firması ulusal atık taşıma formu veriyor. işverene onları biriktirmesini söyledim. bu yeterli oluyor. ayrıca işletmeler lastikler biriktiğinde arayıp haber veriyor. siz de böyle bir yol izleyebilirsiniz.
 

Riday

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
16 Temmuz 2010
Mesajlar
58
Beğeniler
10
#3
KIRKLARELİ BELEDİYESİNİN 2010 YILINDA ÖTL LER İLE İLGLİ YAPMIŞ OLDUĞU BİR ÇALIŞMA
LİNKİ KOPYALIYORUM. SİZE GÖNDERİLECEK BİR FİRMA OLARAK DA FİKİR VEREBİLİR
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
 

Yukarı Alt