• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

ÖTL

Kayıt
23 Şubat 2010
Mesajlar
427
Beğeniler
114
Şehir
Denizli
#1
Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Kontrolü Yönetmeliğini incelediğimde görevler alanında biz sanayicilerin görevlerine yer verilmemiş.Aklıma takılan bazı hususlar var.
Geri kazanım üzerine çalışmıyoruz.Bir lastiğin atık haline gelmesi çok zaman alıyor.Bertarafı konusunda nasıl yaklaşmalıyım?Düşük miktar için oto sanayilere (ya da perakende satış noktalarına) mi vermeyeliyim (ki onların geçici depolama izni almaları zorunlu değil.) yoksa başka bir yol mu izlemeliyim?
60 gün muhafaza eden yerler oto sanayileri,kaplamacılar,satış noktaları oluyor.Peki bu atık lastiklerin muhafaza süresi bizde sınırlı mıdır?Tehlikeli atığa da girmiyor.Neye göre bekletme süresini ayarlayacağım?
Atık lastiklerin verildiğine dair belge olarak sadece irsaliye yeter mi?
 

Çiğdem Aksoy

Genel Yönetici
Kayıt
10 Mart 2010
Mesajlar
489
Beğeniler
1.195
Şehir
Tekirdağ
#2
Tuba hanım ben belediyede çalışıyorum. belediye olarak lastik geri dönüşümü yapan lisanslı bir firmayla sözleşme yaptık. küçük ölçekli sanayilerden ömrünü tamamamlamış lastikleri belli aralıklarda topluyoruz. firma geldiğinde ben de onlarla birlikte geziyorum. eğer bağlı bulunduğunuz bir belediye varsa onunla görüşebilirsiniz. lastikleri alan geri dönüşüm firması ulusal atık taşıma formu veriyor. işverene onları biriktirmesini söyledim. bu yeterli oluyor. ayrıca işletmeler lastikler biriktiğinde arayıp haber veriyor. siz de böyle bir yol izleyebilirsiniz.
 

Riday

CMNet Üyesi
Kayıt
16 Temmuz 2010
Mesajlar
58
Beğeniler
10
#3
KIRKLARELİ BELEDİYESİNİN 2010 YILINDA ÖTL LER İLE İLGLİ YAPMIŞ OLDUĞU BİR ÇALIŞMA
LİNKİ KOPYALIYORUM. SİZE GÖNDERİLECEK BİR FİRMA OLARAK DA FİKİR VEREBİLİR
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.