• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Patlayıcı Madde

Kayıt
11 Ağustos 2011
Mesajlar
186
Beğeniler
184
#1
Hammadde çıkarılması amacıyla kullanılan patlayıcıların öncelikle çuvalları daha sonra kapsullerinin nasıl bertaraf edilceği hakkında ambalaj atıgı kapsamında mı yoksa tehlikeli atık kapsamındamı değerlendirileceği hakkında,bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevirim.

Saygılar
 

bll_2081

CMNet Üyesi
Kayıt
2 Ocak 2012
Mesajlar
363
Beğeniler
308
Şehir
ANKARA
#2
Üretim sırasında kullanılacak patlayıcı maddeler faaliyet alanında depolanmayacak, patlatma işleminin gerçekleşeceği gün dışarıdan anlaşmalı uzman firma ile patlayıcı madde alana getirilecek ve patlatma işlemi gerçekleştirilecektir. Uzman patlatma firması ile yapılacak sözleşme gereği patlatma sonucu oluşacak patlayıcı torba atıkları vb atıklar patlatma firması tarafından sahadan kaldırılarak ilgili yönetmeliklere göre bertarafı sağlanacaktır.


şeklinde yazıyorum ben proje tanıtım dosyasında.
 
Kayıt
31 Temmuz 2011
Mesajlar
78
Beğeniler
11
#3
patlayıcı madde satın alma ve kullanma izin belgesi öncesinde çevre ve şehircilik il müdürlüğünden görüş alınması işlemleri nasıl yürüyor hangi bilgi ve belgelerle başvuru yapmamız gerekiyor. bu konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaş var mı?
 
Kayıt
31 Temmuz 2011
Mesajlar
78
Beğeniler
11
#5
bu belgeler emniyet müdürlüğüne başvuru esnasında verilen belgeler değil mi? yanlış biliyorsam düzeltin konuya hakim değilim. emniyete basurmadan once il çevreden yazı alınıyormuş sanırım.