Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Patlayıcı Madde

Konu, 'ARŞİV' kısmında realastala tarafından paylaşıldı.

 1. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Hammadde çıkarılması amacıyla kullanılan patlayıcıların öncelikle çuvalları daha sonra kapsullerinin nasıl bertaraf edilceği hakkında ambalaj atıgı kapsamında mı yoksa tehlikeli atık kapsamındamı değerlendirileceği hakkında,bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevirim.

  Saygılar
   
 2. bll_2081

  bll_2081 CMNet Üyesi

  Üretim sırasında kullanılacak patlayıcı maddeler faaliyet alanında depolanmayacak, patlatma işleminin gerçekleşeceği gün dışarıdan anlaşmalı uzman firma ile patlayıcı madde alana getirilecek ve patlatma işlemi gerçekleştirilecektir. Uzman patlatma firması ile yapılacak sözleşme gereği patlatma sonucu oluşacak patlayıcı torba atıkları vb atıklar patlatma firması tarafından sahadan kaldırılarak ilgili yönetmeliklere göre bertarafı sağlanacaktır.


  şeklinde yazıyorum ben proje tanıtım dosyasında.
   
  realastala bunu beğendi.
 3. Müberra Kaşkaya

  Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

  patlayıcı madde satın alma ve kullanma izin belgesi öncesinde çevre ve şehircilik il müdürlüğünden görüş alınması işlemleri nasıl yürüyor hangi bilgi ve belgelerle başvuru yapmamız gerekiyor. bu konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaş var mı?
   
 4. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  patlayıcı madde başvuruda istenen belgeler..
   

  Ekli Dosyalar:

 5. Müberra Kaşkaya

  Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

  bu belgeler emniyet müdürlüğüne başvuru esnasında verilen belgeler değil mi? yanlış biliyorsam düzeltin konuya hakim değilim. emniyete basurmadan once il çevreden yazı alınıyormuş sanırım.
   
 6. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  görüş iste il çevre ve şehircilikten sonra bunlarla başvurunu yapıyorsun.
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...