• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Paylaşımlar Hakkında...

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Firma
-
Arkadaşlar merhaba, Hepimiz bu platformda paylaşımlar yaparak birbirimize yardımcı oluyoruz, hüznümüzü, sevincimizi ve dertlerimizi paylaşarak iş stresinden uzaklaşmak istiyoruz. Ancak son bir haftadır bazı durumlar yaşadım/yaşıyoruz. İki tane arkadaşla görüştüm. Birincisi tehlikesiz atık geri kazanım teknik uygunluk raporu istedi. Kendisine; sitede " çevre ve isg çalışmaları" başlığı altında bulunmaktadır oradan ulaşabilirsiniz dedim. Kendisi; "eline mi yapışacak mail ile gönder" dedi. İkinci bir arkadaş ÇED görüşü ile ilgili bilgiler istedi. Kendisine bağlı bulunduğu il çevre müdürlüğü ile görüşmesini ve sitede örnek dilekçenin olduğunu söyledim. Israrla mail atmamı mesaj ile söyledi ve gün içinde 4 veya 5 defa aradı. Arkadaşlar gün geliyor bizim de yardım istediğimiz oluyor. Sormaktan ya da yardim etmekten asla çekinmeyiz. Elimizden gelenin fazlasını yaparız ancak hazıra konmak isteyen arkadaşlarımız bulunmaktadır. Bizim de kendi içimiz de yoğunluğumuz oluyor. Mesaj atan veya arayan kişilere bazen anında dönemiyoruz ya da iş bitiminde dönüyoruz. Hemen dönemediklerimiz oluyor. Bazı arkadaşlara geç dönünce ya da istediği bir şey olmayınca tatmin olmuyorlar. Size bir yaşadığım olayı daha anlatmak istiyorum. Geçen ay tatsız bir olay yaşadık ve cenazemiz vardı. Sabah kısmında bir arkadaş aradı ve bir bilgiye ihtiyacı olduğunu söyledi. Kendisine akşam üzeri döneceğimi söyledim. Akşam iş çıkışı taziye evine gittim ve tamamen aklımdan çıktı. Arkadaş mesaj attı; Olgaç bey bizim işi unuttunuz. - Beyfendi taziye yerindeyim sizi yarın sabah ararım. - Bi zahmet aramayı unutmayın. İyi akşamlar. Ben burada şok oldum. İnsan bir başınız sağolsun. Uzaktayız ama yapabileceğimiz bir şey var mı diye söyler. Kesinlikle bunu söylemesi gerekmiyor ama insan bekliyor. Arkadaşlar hatalarımız olacak, her günümüz aynı geçmeyebilir. Ancak birbirimize karşı saygı ve sevgiyi hiç kaybetmeyelim. Anlayışlı olalım. Biz birbirimizi yardim etmeyi ve paylaşımları Allah rızası için yapıyoruz. Bizler bu işi yaparken zevk duyuyoruz. Bizler bu platform sayesinde tanışma fırsatımız oldu ve çok güzel dostluklar, arkadaşlıklar kurduk. Bizler yine elimizden gelenin fazlasını yapacağız ama yine bizler araştırmalıyız, okumalıyız ve öğrenmeliyiz. Sizden ricam detaylı bir şekilde araştıralım. İnsanları sıkıştırmadan ve yormadan yardım isteyelim. Elimizden geldiğince mail istemeden bu platformdan paylaşımlar yapalım ve herkes bu bilgiye ulaşsın. Hayırlı akşamlar ☺?

Son düzenleme:
Bir süre önce ben de dert ediyordum. Nasıl oldu bilmiyorum ama kendi haline bıraktım gitti. Misal hazırladığım özetleri paylaşıyorum, sadece burada değil sosyal medyada da. Altına gelip "böröyö yönlöş yörömlömöşsönöz" yazıyor yaklaşık 12 gün sonra. Peki kardeşim sende de akıl var, sende de bilgisayar var, sende de internet var. O yönetmelik bana özel çıkmıyor, sen otur incele. Gel birlikte yorumlayalım değil mi?

-"Değil."
?‍♂️

Sakin olun arkadaşlar, beni siteyi açtım diye eleştirmişlerdi az mı fırça yedim :) Sonuç ortada.

İşimize bakalaım ben sizlere boşuna demiyorum özelden yardım etmeyin gerekmedikçe diye. Sonra telefonu bırakırlar bir ara müsait olunca da yardım et derler. Gerek yok bu muhabbetlere.

Yardım isteyen foruma yazsın cevaplardan herkes faydalansın sadece bir kişi değil.

Evet güzel başlık olmuş ve @Olgaç Sürmelihindi güzel konuşmuş. Şahsım adına ben de çok umursamıyorum gelen cevapları :D
Karşımda ki utanmıyor ben niye gocunayım:) İmkan vakit varsa paylaşabiliyorum insanlarla yoksa yapabilecek bir şeyimiz yok maalesef :)

'Yardım isteyen foruma yazsın cevaplardan herkes faydalansın sadece bir kişi değil. ' Şu kısıma katılıyorum ayrıca ekleme olarak whatsapp gruplarımızı da dahil edebiliriz :)

Arkadaşlar insanoğlu böyledir , iyi niyet bazı insanlar tarafından suistimal edilebilir ,bu koyduğumuz mesafe ile ilgilidir , kendinizi kullandırmayın bazen yerinde Hayır demezsek yaşayacağımız bu maalesef ; burası gönüllü bir paylaşım platformu karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesinde birbirimize destek oluyoruz . Lütfen karşımızdakine Saygı duymayı unutmayalım... Sevgiler :)

İyi niyet olarak yapıp da sonradan göreviniz olan bir şeye Bir tane örnek verir misiniz @Serkan Çiçekay

Arkadaşlar merhaba, forumda elimizden geldiğince birbirimize yardımcı oluyoruz. Bazı konular forum da tekrar tekrar açılıyor. Sizlerden ricamiz detaylı araştırma yaptıktan sonra açılmamış konu varsa açmalısınız. Forum da mevzuat ekibimiz çok güzel işler yapıyor ve @Cem Yılmaz arkadaşımız ve ekibi yönetmelikler ile ilgili özet paylaşımlar yapıyor. Diğer arkadaşlarımız eğitim videoları ve dokümanlar hazırlayarak sizlere yardımcı oluyorlar. O yüzden fazladan konu başlıkları açmayalım. İlginize ve sabrınıza teşekkür ederiz. İyi çalışmalar.

Arkadaşlar merhaba, bir konu açarken onunla ilgili araştırma yapmanızda fayda bulunmaktadır. Eğer araştırdığınız konu daha önce açılmışsa konu başlığı altına sorunuzu yazarsanız daha iyi olur. Bir sürü konu başlığı açıldıkça birşeyi bulurken zorluk yaşayabiliyoruz. Sizlerden ricamiz detaylı araştırmakta fayda var. Sizler daha önce açılmış olan konu başlığına sorunuzu yazın ve bizler elimizden geldiğince yardımcı oluruz. İyi çalışmalar ?