Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pm10 ağır metal analizi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Pınar Pelit Demir tarafından paylaşıldı.

 1. Pınar Pelit Demir

  Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba, çalıştığım maden ocağında 6 günde bir PM10 ağır metal analizi yaptırmaktayız, ay içerisinde alınan 5 adet filtre örnegin de arsenik, kadminyum ve nikel başta olmak üzere diğer ağır metallere de bakılmakta, aldığım bu 5 adet filtre örneğinden sadece bir tanesinde nikel oranı diğerlerine oranla çok yüksek çıktı, hemde aynı filtre üzerindeki diğer ağır metallere göre de yüksek. Sizce partikül tozda ki nikel artışı neden kaynaklı olabilir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim, iyi Çalışmalar.

  Yardımcı olabilecek kimse yok muu???:(
   
 2. Ahmet Ecevit

  Ahmet Ecevit CMNet Üyesi

  pınar hanım ne tür bir filtre sistemi var . açıklarsanız yardımcı olmaya çalışayım. selamlar.işlerinizde başarılar.
   
 3. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Sanırım mayıs ayından bu yana bu sorunun cevabı verilmiştir bir yerlerden.
  Ama hala bir cevap istersen; nikel artışı o dönemdeki çıkarılan cevherin yapısından kaynaklı olduğunu söyleyebilirim. Cihazı koyduğun yerde önemli tabi. Stok sahasına, kırıcıya vb yerlere yakınsa çabuk etkilenir bu sonuçlar. Düşük bir ihtimalde olsa toz fırtınalarının etkisi sonucu farklı yerlerden taşındığıda düşünülebilir tabi. Ama bana göre stoktaki cevher yapısından kaynaklı bir sorun. Bu tür salınımlar ara sıra olabilir.
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?