Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rödovanslı maden ocağında çevre görevlisi atanması

Konu, 'ARŞİV' kısmında duygud tarafından paylaşıldı.

1. duygud

duygud CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba, anlamadığım ve bazı çevre ve şehircilik il müdürlüklerininde tıkandığı bir sorunum var. Bize bağlı bir işletmemizin çevre izni alındı ve danışman firma ile sözleşmesi bitti. Bu sahanın %90 ı rödovansa bir firmaya verildi. Onların çevre mühendisleri var zaten. Fakat, kalan %10 u hala bizim üzerimizde, biz işletiyoruz ama herhangi bir üretim, faaliyet bulunmamaktadır. Bu kısım için ayrıca çevre görevlisi atama zorunluluğu var mıdır acaba?? Yardımcı olursanız sevinirim.

2. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

bence yok zaten tesis çalışmıyor. ayrıca hangi il müdürlüğü kalan %10 lık kısımda çalışılmadığını saptayacak da sizin çevre görevliniz yok diyecek. üstelik çevre izniniz de var. herhalde kulağının üzerine yatmak deyimi bu durum için söylenmiş.

3. duygud

duygud CMNet Üyesi

acaba görüş mü istesem diyorum ama çok saçma bir durum bence de.. İl müdürlüktekiler de bilemiyorlar ne yazıkki

4. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

görüş sorma konusunu sen bilirsin. çalışmayan tesise çevre görevlisi bulundurma zorunluluğu yok bence, sahanın %90 lık kısmında rödövansla x firmasının çalıştığını, kalan %10 da herhangi bir çalışma olmadığını bildirebilirsin. onlarında bilmediği bir konuyu sorarsan, onlar da tutar bakanlığa sorar.

5. duygud

duygud CMNet Üyesi

en iyisi bu konuyu fazla deşmemek sanırım :) teşekkür ederim görüşleriniz için

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...