• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sera gazı emisyon raporlama iç denetim soruları

Arifs

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş
Arkadaşlar Merhaba,

Elinde sera gazı emisyonların raporlama dönemleri için yapılan iç denetim soruları örneği olan varsa yardımcı olabilir mi?

SERA GAZI ile ilgili ne öğrenmek istiyorsunuz sorularınızı açıkça yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım

Merhaba Murat bey ; İç tetkik ve Prosedür hazırlamam istendi fakat bunlarla ilgili bi veriye ulaşamadım . Nasıl hazırlanacağı hakkında bilgi alabilir miyim ?

Bu paylaştığım kaynaklar size çok faydalı olacaktır fakat ilk adım olarak yetkilendirilmiş kuruluş ile anlaşıp stratejik analiz yapılması gerekiyor sonrasındaki prosedür onlar tarafından sizlere söylenicektir. Yine sorularınız olursa sorun mutlaka sancılı bir süreç elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Ekli dosyalar

• izleme_plani_kilavuzu_v1.pdf
    3.5 MB · Görüntüleme: 98
  • Ornek_Sera_Gazi_Emisyon_Raporu.pdf
    1.9 MB · Görüntüleme: 125
  • SAYFA 30 BELİRSİLİK HESABI.pdf
    625.2 KB · Görüntüleme: 125
  • SAYFA 49 RİSK ANALİZİ FORMATI.pdf
    938.5 KB · Görüntüleme: 140
  • SAYFA 56 KAYNAK AKIŞ DİYAGRAMI.pdf
    2.4 MB · Görüntüleme: 114
  • SAYFA 50 NM3 DÖNÜŞÜMÜ.pdf
    463.4 KB · Görüntüleme: 116
Teşekkürler Murat bey . 2015 VE 2016 emisyon raporum doğrulandı sıra 2017 de . 8 tane tesisim var ilk defa yaptığım için doğrulama sonucu etkilemeyecek eksiklerim çıktı dediğiniz gibi zor bir süreç .

Arkadaşlar Sera gazı iç denetim planı ile soruları hakkında elinde örnek belge olan varsa paylaşabilirmi?

iç denetimden kastınız nedir? sizden bunu istediklerinde nasıl bir örnek vererek istediler ?

Sera gazı yönetmeliği gereği iç denetim programı yapılıp soruların hazırlanması gerekiyor yanlış bilmiyorsam bu sorulardan bahsetmiştim.

iç denetim programından benim anladığım,

her sabah sayaç verileri kazan ustaları tarafından okunur ve not edilir, Usta başı tarafından A formuna işlenir. A formu elektrik mühendisi tarafından kontrol edilir gibi gibi.

ben öyle bir plan hazırlamadım ve yetkilendirilmiş kuruluşta istemedi

İç tetkik planı yapmadım ben de. onun yerine iç tetkik ile "yılda bir kez" ibaresi koydum sadece. İç tetkik soru listesi hazırlarken her bir faaliyet için soru üretmeniz gerekmektedir. Risk analizin de ki her bir maddeyi soruya çevirebilirsiniz.