• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sera gazı ve enerji tasarruf prosedürleri

Hilal Şeker

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
8 Ağustos 2023
Şehir
Düzce
Firma
Confetti Halı San.A.Ş.
merhaba,
enerji tasarruf prosedürleri ve çevre hedeflerine sera gazını eklemem gerekiyor daha önce hazırlayan var mı? yardımcı olabilir misiniz?
 
Hilal Şekerben prosedürlerime onu eklemiştim daha önce. Soğutma gazlarını ekleyebilirsin
buzdolapları su sebilleri ve klimalarda bu gazları arayabilirsin. Üretimde kullanılan bazı makinelerde de bulunabiliyor. Gazın türü dolumu bunun sera gazına katkısı gibi konuları değerlendirebilirsin. Bu makinelerin gaz dolumlarına göre enerji tasarruflu olan versiyonları vs olabiliyor. iki prosedürü birbirine bağlayan madde bu geliyor aklıma birtek.
 
Elektrik tedarikçinizle görüşüp I-REC sertifikalı elektrik tedarik edebilirsiniz. Prosesinizde kullandığınız enerji türlerine göre enerji geri kazanım projeleri geliştirebilirsiniz.
Örneğin; bir proseste sıcak suya, bir proseste soğuk suya ihtiyaç varsa ısıtma ve soğutma ekipmanlarınız arasında bir ısı transferi ile enerji tüketimini azaltabilirsiniz. (ısı pompası)
Prosesinizle ilgili temel bilgiler paylaşabilirseniz farklı fikirler de gelecektir.
 
Üst