Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Staj hakkında fikirleriniz?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Enise A. tarafından paylaşıldı.

 1. Enise A.

  Enise A. CMNet Üyesi

  Mrb arkadaşlar...Bu yıl ilk kez staj yapacağım ve kafamda iki yer var.
  1.si Belediyenin içme suyu atırma tesisi
  2.si Halk sağlığı müdürlüğü...
  veya bunlar dışında tavsiye edebileceğiniz bir kurum var mı ?
   
 2. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  staj yapacağın yerde çevre mühendisi var mı yok mu önce onu öğren bence. staj yerinde bir çevre mühendisiyle iletişim kurman daha sağlıklı.
   
  Enise A. bunu beğendi.
 3. E.Onur Özçiçekçi

  E.Onur Özçiçekçi CMNet Üyesi

  laboratuvar stajı zannedersem. ben ikisini de önermiyorum, atıksu analizleri önceliğin olsun. içme suyu da olursa bu bonusu olur.

  bence özel bir laboratuvarda yap. atıksu, içme suyu, gürültü emisyon hepsini öğrenirsin.
   
 4. Pınar Pelit Demir

  Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

  Çiğdem hanımında dediği gibi önce staj yapmak istediğin yerde çevre müh. var mı ona bakmak lazım. Hem atıksuda yaptım hem halk sağlığında staj yaptım ikiside lab. stajıydı ve suyun fiziksel, kimyasal ve bakteriyolojik açıdan özelliklerine yani su kalitesini inceledik tabiki sana faydası olacaktır. Fakat benim fikrim yapabiliyosan birde maden işletmesinde şantiye ortamında staj yapman, bana çok faydası oldu çevre müh. yaptığı işlerin büyük çoğunluğunu( su ve atıksu, atık yönetimi, gürültü, toz vs.) orada bulabilirsin.
   
  Enise A. bunu beğendi.
 5. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  belediye içme suyu arıtma tesisi hiç fena değil. suların arıtılması dersinden önceki yaz öyle bir staj yapmıştım (25 gün gittim gezindim, yaban arısı falan soktu defalarca sahada, eleklerin orada su yılanı çıktı kanaldan, şok klor bastılar eleklerin etrafında toplu balık ölümü gözlemledim, elekten oluk oluk ölü balık yavrusu akıyordu, ibretlikti). neyse sonuçta suların arıtılması ba gelmişti. evet, hiç çalışmadan hem de.
  halk sağlığı müdürlüğü de ilerisi için çevre ve irtibatlar demek olabilir. o açıdan da bakmak lazım tabii.
   
 6. Enise A.

  Enise A. CMNet Üyesi

  çevre mühendisi var her ikisinde de.içme suyunun lab.'ı çok güzel büyük ve aktif birde .

  Onur Bey zaten içme suyunda yaparsam hep labaratuarda olacağım ve ilk stajım olacağı için genelde orası tavsiye ediliyor,ben yine de tecrübelerinizden dolayı sizin de fikirlerinizi değerlendireceğim...
   
  İzzet Şener bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...