• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Staj yeri ve önemi

Necati AYDEMİR

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
öğrenci
4.sınıf öğrencisiyim 10 iş günü staj yapmam gerek sivas ve ankarada olabilir yardımcı olur musunuz ? Tüm alanlarda olabilir amacım işi öğrenmek ve aralarından kendi alanımı seçmek.

+ CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİSİYİM.

10 işletme 10 laboratuvar stajımı ? 20 20 değilmiydi bunlar? Ayrıca 10 günde sadece ortama alışır ve isimleri öğrenebilirsiniz.

Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü' nde yapabilirsiniz fakat 10 gün az olabilir. Sanırım 45 günlük stajınızdan eksik kalan 10 günü tamamlamaya çalışıyorsunuz ama bence zamanınız varsa 20 - 25 gün yapmalısınız çünkü her birimde 1 hafta kalma imkanı tanınıyor.

ankara büyükşehir belediyesinde yapmanızda fayda var. belediyeler işin hem denetleyene hem de uygulayanı. tesislerde birebir çalışma, soru sorma imkanınız olur. il müdürlüklerinde yada buna benzer kurumlarda denetleyen, dosyaları kontrol eden olursunuz. tesislerle içli dışlı olamazsınız.

Evet staj süresinde istisnai bir durum var bence de, şahsi bir durum sanırım. Daha uzun yapma şansınız varsa muhakkak uzatın.
Genel tavsiyem; neresi olursa olsun stajınızı önemseyin. Meslekle ilk tanışma oluyor ve ilginizi tespit edip yönelmenizi sağlıyor.
Ben ilk iş deneyimimi stajım sayesinde kazanmıştım.
Kurum neresi olursa olsun saygıda kusur etmeyip algınızı açık tutun ve ilgi alakanızı hissettirin.
Başarılar diliyorum şimdiden.

@Beril Çataltepe
45 günlük stajımdan 10 gün kaldı okul her hangi bi gün belirlemiyor

@Kübra Kayapınar
Çok teşekkür ediyorum 45 günlük staj süremden toplam 10 günüm kaldı o yüzden 10 gün yazdım bu zamana kadar yaptığım stajlarda hep bi kazanım sağladım gerek belediyenin tüm kurumları gerek il müdürlüğü daha çok özelde nasıl bi çalışma ortamı var bunun merakındayım.

@Beril Çataltepe
45 günlük stajımdan geriye kalan staj süresi okul sadece 45 gün mecburi tutuyor.