Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TAT'ların kapatılması..

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Burak Bilen tarafından paylaşıldı.

 1. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar 1 ocak 2016 itibariyle lisansı olmayan veya belediyeyle çalışmayan TAT firmaları kapatılıp bu iş artık belediyelere geçecekmiş.1 ocak 2017 itibariyle de bu işler tamamen belediyeye geçecekmiş. Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
   
 2. harunmustak

  harunmustak CMNet Üyesi

  @Burak Bilen lisansı olmayan bir firma zaten tat olarak faaliyet gösteremez. Belediye anlaşması olmayan tatlar kapatılacak demişsiniz bu duyumun kaynağı nedir?
   
 3. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  şu anda lisansı olmayan bir çok yer var.. bunlar zaten kapanacak. lisansı olanlar da sanırım 2017 den itibaren faaliyet gösteremeyecek (belediye ile çalışanlar hariç).
   
 4. harunmustak

  harunmustak CMNet Üyesi

 5. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  resmi bir kaynak yok. bazı kişilerden duyuyorum.
   
 6. Merhaba,onu bana bir arkadaşım daha söyledi ama şöyle düşünelim belediye ile anlaşması olmayan tat lisansına sahip firmalar kapatıldı.Sadece geri kazanım lisansı olan firmalar atıkları nereden alacaklar.Onların toplaması yasak.Eğer böyle bir durum olursa çok yazık olur.
   
 7. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  herkese yazık olacak zaten.. silsile şeklinde herkes etkilenecek..
   
 8. Hüseyin Hanlı

  Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

  Bence bu çok saçma bir durum tatları kurmak için büyük yatırımlar yapılıyor. Kapatılması demek o kadar paranın çöpe atılması demek. öyle bir durum imkansız gibi
   
 9. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  Eski düzene geçilecekmiş. Yani belediye hem çöpü hem de ambalajı kendi toplayacakmış. Bu da kağıdın kalitesini düşürecek ve bizi kağıt ithal etmeye zorlayacak.
   
 10. @Burak Bilen KArdeşim mesleğimiz bilmeyenlerin elinde ve böyle bir durum olursa tat firmaları ayağa kalkar ve mahkemeye kadar gider.
   
 11. Hüseyin Hanlı

  Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

  Ozaman çöp firmaları toplar ambalaj atığını?
   
 12. meryembayramoğlu

  meryembayramoğlu CMNet Üyesi

  Lisansı olup belediye ile anlaşması olmayan firmaların durumu ne olacak? Belediye ile anlaşılmaya çalışılsa;bu da çok zor zaten hali hazırda her belediyenin bir anlaşması var.Sokaklarda binlerce kişi kağıt topluyor. Bu kişiler sisteme mi katılacak?
   
 13. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  Belediyeyle çalışan TAT'larda sisteme katılacak.
   
 14. alime

  alime CMNet Üyesi

  Ortada bir söylenti var ama resmi bir kaynak yok galiba. Söylenti dogru ise de TAT ların durumu vahim olacak .
   
 15. Meryem GÜNGÖR

  Meryem GÜNGÖR CMNet Üyesi

  Lisansı olmayan firmalar için bir şey demiyorum kapatılması uygun olur ama lisansı olan ve tek işi bu olan binlerce lira yatırım yapmış firmaların kapatılması uygun değil, hem orada çalışan gerek mühendisler için gerekse çalışanlar için işsizlik söz konusu. Hali hazırda belediye anlaşması yapılması için bile belediyeler bir çok ağır yaptırım uygularken böyle bir zorunluluk durumunda neler isterler ne yükümlülük getirirler merak konusu.. Dileğim kapatılmaması yönünde..
   
 16. Dediğine katılıyorum ve hiç iyi şeyler yapmıyorlar eğer böyle bir durum varsa.Atıklar ne güzel toplanıp geri dönüşüme gidiyor ve daha ne istiyorlar bilmiyorum.
   
 17. Meryem GÜNGÖR

  Meryem GÜNGÖR CMNet Üyesi

  Burak Bilen bunu beğendi.
 18. Peki tat şartını sağlamayan gdt firmaları ne yapacak.Benim fikrim 1000 m2 ve toplama ayırma bandı maddelerinin kaldırılması gerekli ve gdt firmasında çevre müh çalışıyor ve tat firmasında da çalışıyor diyelim.Firma sahipleri birini tercih edecek.
   
 19. Meryem GÜNGÖR

  Meryem GÜNGÖR CMNet Üyesi

  gdt firmalarında genelde danışmalık hizmeti alıyorlar eğer bünyesinde tat yoksa. Hangisi daha ucuza gelirse onu tercih edecekler... @Olgaç Sürmelihindi
   
  Olgaç SÜRMELİHİNDİ bunu beğendi.
 20. Yani mesleğimiz küçük duruma düşecek.Biz daha iyi durumlar olsun diye çırpınırken daha kötü olmasını sağlayanlara teşekkür ediyorum maalesef.
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?