• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

TAT'ların kapatılması..

Burak Bilen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Anel
Merhaba arkadaşlar 1 ocak 2016 itibariyle lisansı olmayan veya belediyeyle çalışmayan TAT firmaları kapatılıp bu iş artık belediyelere geçecekmiş.1 ocak 2017 itibariyle de bu işler tamamen belediyeye geçecekmiş. Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

@harunmustak
şu anda lisansı olmayan bir çok yer var.. bunlar zaten kapanacak. lisansı olanlar da sanırım 2017 den itibaren faaliyet gösteremeyecek (belediye ile çalışanlar hariç).

@Burak Bilen
Merhaba,onu bana bir arkadaşım daha söyledi ama şöyle düşünelim belediye ile anlaşması olmayan tat lisansına sahip firmalar kapatıldı.Sadece geri kazanım lisansı olan firmalar atıkları nereden alacaklar.Onların toplaması yasak.Eğer böyle bir durum olursa çok yazık olur.

Bence bu çok saçma bir durum tatları kurmak için büyük yatırımlar yapılıyor. Kapatılması demek o kadar paranın çöpe atılması demek. öyle bir durum imkansız gibi

@Hüseyin Hanlı
Eski düzene geçilecekmiş. Yani belediye hem çöpü hem de ambalajı kendi toplayacakmış. Bu da kağıdın kalitesini düşürecek ve bizi kağıt ithal etmeye zorlayacak.

Lisansı olup belediye ile anlaşması olmayan firmaların durumu ne olacak? Belediye ile anlaşılmaya çalışılsa;bu da çok zor zaten hali hazırda her belediyenin bir anlaşması var.Sokaklarda binlerce kişi kağıt topluyor. Bu kişiler sisteme mi katılacak?

Lisansı olmayan firmalar için bir şey demiyorum kapatılması uygun olur ama lisansı olan ve tek işi bu olan binlerce lira yatırım yapmış firmaların kapatılması uygun değil, hem orada çalışan gerek mühendisler için gerekse çalışanlar için işsizlik söz konusu. Hali hazırda belediye anlaşması yapılması için bile belediyeler bir çok ağır yaptırım uygularken böyle bir zorunluluk durumunda neler isterler ne yükümlülük getirirler merak konusu.. Dileğim kapatılmaması yönünde..

@M_Gungor
Dediğine katılıyorum ve hiç iyi şeyler yapmıyorlar eğer böyle bir durum varsa.Atıklar ne güzel toplanıp geri dönüşüme gidiyor ve daha ne istiyorlar bilmiyorum.

@M_Gungor
Peki tat şartını sağlamayan gdt firmaları ne yapacak.Benim fikrim 1000 m2 ve toplama ayırma bandı maddelerinin kaldırılması gerekli ve gdt firmasında çevre müh çalışıyor ve tat firmasında da çalışıyor diyelim.Firma sahipleri birini tercih edecek.