Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tavuğun ne kadarı tavuk?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Hakan Güngördü tarafından paylaşıldı.

 1. Hakan Güngördü

  Hakan Güngördü CMNet Üyesi

  ABD'de yapılan bir araştırmada tavuk yemlerinde bulunan arseniğin ardından şimdi de hayvanlara sakinleştirici verildiği ortaya çıktı. Uyanık kalıp daha çok yem yemeleri için de kafein veriliyor..

  slide.jpg

  Tavuk çiftliklerinde üretilen tavuklarla ilgili 2004 yılında yapılan bir araştırmada, üreticilerin zaman zaman yemlere arsenikli bir ilaç koydukları ortaya çıkmıştı. Arsenikli ilaç tavuklardaki parazitlerle mücadelede kullanılıyor. Ancak bu konuda yapılan yeni bir araştırma tavuklara sadece arsenik verilmediğini ortaya çıkardı. The New York Times'da yayınlanan habere göre, tavuklara kafein, antihistamin, yasaklanan bir tür antibiyotik olan fluroquinolones ve hatta antideprasan ilaç veriliyor. Tavukların tüylerinden yapılan analizde ortaya çıkan sonuçlar tepki yarattı. Tavuklara antideprasan verilmesinin nedeni, çiftliklerdeki koşullar nedeniyle strese giren hayvanların etinin sert olması. Tavuklara kafein ve yeşil çay verilmesinin nedeni ise, hayvanların bu sayede daha uzun süre uyanık kalması ve daha çok yem yiyerek daha büyük olmaları..

  kaynak : http://www.ntvmsnbc.com/id/25338269/
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.