• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Tavuğun ne kadarı tavuk?

Kayıt
16 Şubat 2010
Mesajlar
83
Beğeniler
67
Şehir
Adana
#1
ABD'de yapılan bir araştırmada tavuk yemlerinde bulunan arseniğin ardından şimdi de hayvanlara sakinleştirici verildiği ortaya çıktı. Uyanık kalıp daha çok yem yemeleri için de kafein veriliyor..

slide.jpg

Tavuk çiftliklerinde üretilen tavuklarla ilgili 2004 yılında yapılan bir araştırmada, üreticilerin zaman zaman yemlere arsenikli bir ilaç koydukları ortaya çıkmıştı. Arsenikli ilaç tavuklardaki parazitlerle mücadelede kullanılıyor. Ancak bu konuda yapılan yeni bir araştırma tavuklara sadece arsenik verilmediğini ortaya çıkardı. The New York Times'da yayınlanan habere göre, tavuklara kafein, antihistamin, yasaklanan bir tür antibiyotik olan fluroquinolones ve hatta antideprasan ilaç veriliyor. Tavukların tüylerinden yapılan analizde ortaya çıkan sonuçlar tepki yarattı. Tavuklara antideprasan verilmesinin nedeni, çiftliklerdeki koşullar nedeniyle strese giren hayvanların etinin sert olması. Tavuklara kafein ve yeşil çay verilmesinin nedeni ise, hayvanların bu sayede daha uzun süre uyanık kalması ve daha çok yem yiyerek daha büyük olmaları..

kaynak :
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.