Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli Kimyasal Depoları fiziksel şartlar hk.

Konu, 'ARŞİV' kısmında tuba-ak tarafından paylaşıldı.

 1. tuba-ak

  tuba-ak CMNet Üyesi

  Tesislerde depolanan bahçe kimyasalı, boya-vernik, LNG-mazot-LPG, havuz kimyasalı vb. kimyasaların depolarına örnek olacak görseller elinizde mevcut ise paylaşırsanız çok sevinirim.
  Teşekkürler.
   
 2. tuba-ak

  tuba-ak CMNet Üyesi

  İş sağlığı ve güvenliği uzmanı arkadaşlar konu ile ilgili bilgilerini paylaşabilirlerse sevinirim.
   
 3. alix

  alix CMNet Üyesi

  Tuba Hanım konu cok geniş detaylı.Bu nedenle kısa olarak, oncelikle ürünlerin MSDS lerini gözden gecirin Bu tür bilgi formları size gerekli bilgileri verecektir. Bu tür kimyalasalların depolanması ve kullanılan KKD ve yangın södürücüler değişiklik arzetmektedir. Birbirleriyle reaksiyona girebilecek kimyasallar birlikte depolanmamalı, özellike solvent türevlerini içeren boya ve verniklerin güneş ışınlarından ve ates kaynaklarındanuzak tutulmalı statik elektirik önlemi alınmalıdır. Giriş çıkışlar mutlaka kontrollu olmalıdır. Kapalı olması durumunda gerekli havalandırmalar yapılmalı ürüne yönelik olarak CO2 köpüklü ve KKT yangın tüpleri bulundurmanız gerekli. Ayrıca yangın alarım sisteminin olması gereklidir. Bu tür kimyasallar yanıcı parayıcı özelliklete olması nedeniyle kullanılan ekipmanlarda alev tutucular yani exproof, aydınlatmalar etanj olmalıdır. Södürme sistemi olarak sprinkler etkin bir söndürme sistemidir. Bunlarıın haricinde gerekli uyarı ve ikaz tabelaları ile desteklenmelidir. Görsel resim olarak google örnekler mevcuttur.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...