Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli Maddeler Envanteri

Konu, 'ARŞİV' kısmında Sadiye Yüce tarafından paylaşıldı.

1. Sadiye Yüce

Sadiye Yüce CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar;

Tehlikeli Maddelerin Su ve Çevresinde Neden Olduğu Kirliliğin Kontrolü Yönetmeliği'ne göre oluşturulan envanteri dolduranlar var mı acaba?

Ekli Dosyalar:

2. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

3. Sadiye Yüce

Sadiye Yüce CMNet Üyesi

Merhaba;

Alıcı ortam kimyasal parametreleri nasıl belirlediniz acaba
    Ek-1 ve Ek-2'ye giren kimyasallarınızın atıksudaki miktarları için bir analiz yaptırdınız mı?

Yardımcı olursanız sevinirim.

4. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

firmamız atıksuyu dilovası organize sanayi bölgesinin yapım aşamasında olduğu atıksu arıtma tesisine bağlanmıştır.Bununla ilgili analizi yine dosb un tablo1 ine göre yapılmıştır.Bu bilgileri kollektör hattına bağlantığına dair yazıyı analiz raporunu ön yazı ile birlikte ek olarak gönderdim.Açıkçası bakanlığın ve müdürlüğün açıklayıcı bir cevabı da olmadı.Elinizde konu ile alakalı ne varsa ekte gönderin dendi.Yine dosb tan gelen deşarj ile ilgili yazıyı da ekte gönderdim.
    Endüstri sektörü bölümünü ise;
    " S.K.K.Y ye göre dahil edildiği sektör; Karışık Endüstriyel Atık Suların Alıcı Ortama Deşarj Standartları-Küçük ve Büyük Organize Sanayi Bölgeleri ve Sektör Belirlemesi Yapılamayan Diğer Sanayiler " şeklinde doldurdum.
    Umarım verdiğim bilgilerin yardımı olur.
    İyi çalışmalar

5. Sadiye Yüce

Sadiye Yüce CMNet Üyesi

Teşekkür ederim anladım. Ama bu bilgiler bana yardımcı olmuyor :) Bağımsız bir arıtma tesisimiz var (osb içinde değiliz) ve alıcı ortam standartları hakkında bir bilgi yok elimde.

6. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

anladım.ben yaptıklarımı yazdım.Elinizde analiz raporu var ise eğer onu değerlendirip ekte belirtebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.