• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli Maddeler Envanteri

Sadiye Yüce

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Merhaba Arkadaşlar;

Tehlikeli Maddelerin Su ve Çevresinde Neden Olduğu Kirliliğin Kontrolü Yönetmeliği'ne göre oluşturulan envanteri dolduranlar var mı acaba?

Ekli dosyalar

• Sucul_Envanteri.xls
    92 KB · Görüntüleme: 48
Merhaba;

Alıcı ortam kimyasal parametreleri nasıl belirlediniz acaba
Ek-1 ve Ek-2'ye giren kimyasallarınızın atıksudaki miktarları için bir analiz yaptırdınız mı?

Yardımcı olursanız sevinirim.

firmamız atıksuyu dilovası organize sanayi bölgesinin yapım aşamasında olduğu atıksu arıtma tesisine bağlanmıştır.Bununla ilgili analizi yine dosb un tablo1 ine göre yapılmıştır.Bu bilgileri kollektör hattına bağlantığına dair yazıyı analiz raporunu ön yazı ile birlikte ek olarak gönderdim.Açıkçası bakanlığın ve müdürlüğün açıklayıcı bir cevabı da olmadı.Elinizde konu ile alakalı ne varsa ekte gönderin dendi.Yine dosb tan gelen deşarj ile ilgili yazıyı da ekte gönderdim.
Endüstri sektörü bölümünü ise;
" S.K.K.Y ye göre dahil edildiği sektör; Karışık Endüstriyel Atık Suların Alıcı Ortama Deşarj Standartları-Küçük ve Büyük Organize Sanayi Bölgeleri ve Sektör Belirlemesi Yapılamayan Diğer Sanayiler " şeklinde doldurdum.
Umarım verdiğim bilgilerin yardımı olur.
İyi çalışmalar

Teşekkür ederim anladım. Ama bu bilgiler bana yardımcı olmuyor :) Bağımsız bir arıtma tesisimiz var (osb içinde değiliz) ve alıcı ortam standartları hakkında bir bilgi yok elimde.