Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tehlikesiz atık yoplama ayırma belgesi

Konu, 'ARŞİV' kısmında ibrahim19 tarafından paylaşıldı.

 1. ibrahim19

  ibrahim19 CMNet Üyesi

  iyi günler çalışmış olduğum TAT firmamıza tehlikesiz atık (tekstil ürünleri) toplama ayırma yapmak için GFB alacağımda E-izin portalında tehlikesiz atık toplama ayırma bölümü yok daha önceden bu belgeyi alan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba
   
 2. c.s.gül

  c.s.gül CMNet Üyesi

  Cevap: tehlikesiz atık yoplama ayırma belgesi

  bildiğim kadarıyla tehlikesiz atık toplama ve ayırma için ayrıca gfb başvurusunda bulunmuyorsun gerekli şartları sağladıktan sonra müdürlükten uygunluk yazısı alman yeterli gfb başvurusunu tehlikesiz atık geri kazanımı için yapman gerekiyor.

  BAZI TEHLİKESİZ ATIKLARIN GERİ KAZANIMI TEBLİĞİ
  DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
  Çevre İzin ve Lisansı ile İlgili Hükümler
  Geri kazanım tesislerine çevre lisansı verilmesi
  MADDE 13 –
  (3) Bu Tebliğde tanımlanan tehlikesiz atık geri kazanım tesislerine Bakanlık tarafından çevre lisansı; tehlikesiz atık ve metal hurda toplama-ayırma tesislerine İl Çevre ve Orman Müdürlükleri tarafından 7 nci maddenin birinci fıkrasının (d) bendinde düzenlenen belge verilir. Metal hurda ıslah/geri kazanım tesislerinin toplama-ayırma faaliyeti için il çevre ve orman müdürlüklerinden belge almaları şartı aranmaz.
   
 3. ibrahim19

  ibrahim19 CMNet Üyesi

  Cevap: tehlikesiz atık yoplama ayırma belgesi

  denetimden geçip uygunluk yazımızı bu hafta başında aldım zaten ama il çevre diyorki GFB almam gerekiyormuş zaten bizimki tekstil ile ilgili (kumaş ,tül, tela falan ) eskiden geri kazanım varmış sadece sonradan toplama - ayırma diye ayrılmış yani bu belge için bana yardımcı olursanız sevinirim..
   
 4. dilek kaya

  dilek kaya CMNet Üyesi

  Cevap: tehlikesiz atık yoplama ayırma belgesi

  hayır uygunluk almanız yeterli çünkü toplama-ayırma için belge verilmiyor sadece yazı alıyorsunuz biz aldık ama tekstil geri kazanımı yapıyorsanız geri kazanım lisansına başvurmanız gerekiyor.
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...