Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Teknik destek hattı alo 181

Konu, 'ARŞİV' kısmında Mehmet Feyizoğlu tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmet Feyizoğlu

  Mehmet Feyizoğlu CMNet Üyesi

  Teknik Sıkıntılar İçin Bakanlığın ALO 181 Hattı
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.
 2. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  geç bile kalınmış birşey
   
 3. Mehmet Feyizoğlu

  Mehmet Feyizoğlu CMNet Üyesi

  En kısa zamanda bütün sıkıntılar giderilecektir.

  Bakanlığımız bundan sonra çevrimiçi çevre izinleri sayfasından kaynaklanan sıkıntılar için ( java, dijital imza,belge görüntüleyememe ve yükleyememe vb.) 181 hattını kurmuş olup gerekli yardımları buradan sağlayacaktır.
   
  Gül Can, Şafak Yılmaz ve Tolga Gül bunu beğendi.
 4. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  aradım adam neden bahsettiğimi bile bilmiyor.
   
  Nihal Ş. Aksoy bunu beğendi.
 5. Mehmet Feyizoğlu

  Mehmet Feyizoğlu CMNet Üyesi

  konu neydi? ne gibi bir sorun var?

  Teknik destek için bakanlığın ALo 181 hattını aramanızı öneririm.
   
 6. Nihal Ş. Aksoy

  Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

  En azından not alınıyor :) bir bilen var sanırım ona iletiliyor. Biraz zaman vermek lazım belki de...

  Bu arada konunun başlığı Teknik Destek Hattı olması nedeni ile bir sorunumu dile getirmek istiyorum. Diyelim ki bir firma var ve birden fazla tesisi var ve tesislerin her biri birbirinden bağımsız iş yapıyor ve vergi numaraları ortak, yani tek vergi numarası kullanıyor firma. Her tesis için ayrı protokol imzaladık ve vekalet bir tane. bu durumda tesis protokol işlemlerini yaparken nasıl bir yol takip etmek gerek? Soruyu soruyorum çünkü portal yalnızca bir protokol ve tesis sayısı kadar vekaletname yükleme olanağı veriyor.
   
 7. Selçuk Küçük

  Selçuk Küçük CMNet Üyesi

  Vekaletinizin sayısı önemli değil işletme/firma yetkilisi vekaletinde her bir işletmeyi ayrı zikrederek ".... İşletmesi .... Şubesi ve ....İşletmesi .... Şubesi/Şubelerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde gerçekleştireceği.........." gibi vekalet verdi ise tek vekalet işi çözer.
  Ayrı protokol yapmanız gerekir zaten ki ona göre protokol yapmışsınız.
   
 8. hepaistos

  hepaistos CMNet Üyesi

  aslında şirketlerle tek protokol yapılması, tesisler için ise ayrı ayrı vekalet alınması verilmesi gerekiyor.

  bir şirket ile aynı danışmanlık portalında iki protokol imzalanması imkansız. o yüzden tesislere ayrı ayrı vekalet yüklemek gerekiyor.

  yani portal kaydına göre şirket ile tek protokol tesisleri ile ayrı vekalet yüklemeniz gerekiyor.

  portal kaydına protokolü yapılmış bir tesis dışında tesis eklemesi yapıldığında ya baştaki protokolün yenilenmesi gerekiyor ya da tesis seçildikten sonra protokol + vekalet yüklemek gerekiyor. yoksa yasal olarak boşluk oluşuyor.

  buda sistemin eksiklerinden denebilir.
   
 9. Nihal Ş. Aksoy

  Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

  Sistemin eksiklerinin giderilebilmesi ve daha pratik bir kullanıma yönelik yeniden düzenlenebilmesi için bizim yapabileceğimiz nedir acaba? Geri bildirim yapıp işlerimizin daha hızlı bir şekilde halledilebilmesi için biz neler yapabiliriz? Bakanlığın bu tür bir çalışması var mı? Kullanım esnasında çıkan aksaklıkların giderimi konusunda yapılan bir çalışma .....??? Sonuç olarak bu hepimizi etkileyen işleyişi aksatan ve zaman kaybettiren bir durum gibi .....
   
 10. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  yyaaaa bırakın yaaa bilgisayar bilgisi sistem bilgisi olmayan adamları oturtuyorlar bilgisayarın başına sonra sorun çözmelerini bekliyorlar. not: sözlerim bakanlığın personeline değildir.
   
 11. Nihal Ş. Aksoy

  Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

  Mahmut Bey bahsettiğiniz personeli işe alan da yine bakanlığın personeli değil mi? Sonuç olarak bu bir kısırdöngü tartışmaya değmez... En iyisi çözüm yolu nedir onu düşünmeye ve uygulamaya odaklanalım.
   
 12. Tansel Özçelik

  Tansel Özçelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

  Nihal hanım Cevre Bakanlıgının 2013 yazılım kadrosu Turkıye de Emnıyet, Basbakanlık ve İçişleri Bakanlıgından oluşan özel bir ekiptir.Bilgilerini yaptıkları ve niye bu bakanlık altında 2013 yılında toplandıklarını biraz araştırmanızı tavsıye ederım.Alo 181 bır cagrı merkezıdır onları işe alan Bakanlıgı yazılım yada teknık ekıplerı degıldır.Detaylı bılgıyı 181 i tuslayarak alabılırsınız :)
   
 13. Nihal Ş. Aksoy

  Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

  Tansel Bey açıklayıcı yanıtınız için teşekkür ederim. Alo 181 bakanlıktan bağımsız bir kuruluş mudur? Sizinle daha önce teknik birkaç sorun nedeni ile görüşmüştük, nitelikleriniz hakkında olumlu izlenimlerim var, ancak Mahmut Bey in de bahsetmiş olduğu şekilde alo 181 çağrı merkezindeki teknik ekibin teknik oldukları konusunda bazı şüphelerim oluştu açıkçası. Zaman vermek lazım ancak, eğer bu kendilerini geliştirmek konusundaki zamanı ekip kurulmadan önce geçirseler ve sıkı bir eğitime tabi tutulsalardı bu tür bir düşünce ve mağduriyet yaşamazdık diye düşünüyorum. Sonuçta bakanlığın sahip olduğu ve olacağı tüm teknolojik imkanlar işlerimizin işleyişi açısından büyük önem arz ettiği için daha önce de belirttiğim üzere hepimizin sonucun iyi olmasına odaklı bir çaba ve çalışma içerisinde olmamız gerektiği inancındayım.
   
 14. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  Benim demek istediğim sadece sitem şikayet değil. bu bir kaç örnek ile pekiştirmek isterim.
  1.)kütle denge tabloları ile ilgili bir soru sordum. kusura bakmayın benim bilgim yok yerine yarım saat derdimi dinle biz size dönüş yaparız dendi ancak 1 aydır arayanda soran da yok
  2.) çevre bilgi sistemi üzerindeki sorunu anlatıyorum. sorunu çözme yolunu da anlatıyorum.( benim admin olmadığım için çözmeye yetkim yok) tamam diyor biz sizi ararız diyor. ne arıyorlar nede geri dönüş yapıyorlar
  3.) bakanlıktan ilgili personele ulaşmak istiyorum onun telefonunu öğrenmeye çalışıyorum. tamam diyorlar hatta kalın dendi 15 dakika sonra iletişim bilgileri alındı. ama yine dönüş yapılmadı.
  benim buradaki sitemim sadece geri dönüş yapmamalarıdır.
  yine tekrarlıyorum bakanlığın teknik personeline diyeceğim bir şey yok.
   
  Tansel Özçelik ve Nihal Ş. Aksoy bunu beğendi.
 15. Hatice Özbir

  Hatice Özbir CMNet Üyesi

  bir sürü çevre iznini almamış firma var...Bunları ihbar etmek nasıl olurdu acaba?
   
 16. Gülin Ç.

  Gülin Ç. CMNet Üyesi

  Kesinlikle katılıyorum ,, bana da biz size dönüş yapalım dediler 10 gün geçti ne arayan var ne soran ...
   
 17. hepaistos

  hepaistos CMNet Üyesi

  Arkadaşlar herşeyi şikayet edelim...sistem denetleme üzerine değilde şikayet üzerine kurulmuş..
  181 kayıt numarası aldıysanız kayıtı tekrar sorgulayarak şikayetin akibetini öğrenebiliyorsunuz.

  il çevre veya bakanlık şikayet üzerine hareket ediyor cevap verme zorunlulukları var.
  yoksa spor olsun diye kimse kimseyi denetlemiyor.
  sıkıntı oluyorsa TC Kimlik no vermeden şikayet edin.
   
 18. Mehmet Feyizoğlu

  Mehmet Feyizoğlu CMNet Üyesi

  gülin hanım tekrardan 181 i arayarak yardım almayı denediniz mi? oluşturulan bildirim kayıt numaranızla sorgu yaptırdınız mı? geri dönüş yapılmamasına imkan yoktur. hatta aynı gün sizlere geri dönüş yapılmış olmalı. arayıp bilgilerinizi kontrol ediniz.! bir iğer sorunda Mahmut bey geri dönüş yaşadığınız sorunla ilgili olarak geri dönüş istediğinize emin misiniz? eğer bu sorunun cevabı evetse lütfen sizde bildirim numaranızdan kaydınızı sorgulatın. aynı gün içersinde geri dönüş alacağınızdan şüphemiz yoktur..