Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Torbalı filtrelerin boşaltılması

Konu, 'ARŞİV' kısmında Esin Alkar tarafından paylaşıldı.

 1. Esin Alkar

  Esin Alkar CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar,
  Benim bir kaç sorum olacak
  Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği
  "Ek 1 f) Filtrelerin boşaltılması:
  Toz biçimindeki emisyonu tutan filtrelerin boşaltılmasında toz emisyonunu önlemek için toz, kapalı sistemle boşaltılır veya boşaltma sırasında nemlendirilir."
  demektedir. Kapalı sistemle boşaltmadan kasıt kapalı bir odada boşaltma mıdır? Yoksa farklı bir teknolojiden mi bahsediliyor? Bir de "veya" demiş ama, kapalı sistemde boşaltmadan kasıt kapalı bir yerde boşaltma ise, iki işlem aynı anda yapılamaz mı?
  Son sorum, torbalı filtrelerin boşaltılması sırasında alınacak önlemler için Bakanlık bu faaliyetleri yeterli buluyor mu?
  Cevaplar için şimdiden teşekkürler
   
 2. Hamza Yıldırım

  Hamza Yıldırım CMNet Üyesi

  Benim anladığım, Toz kaçmayacak biçim de tozu alabiliyorsan, böyle bi sistemn varsa kuru olarak alabilirsin. veya nemlendirip dökerek tozu alabilirsin
   
  Esin Alkar bunu beğendi.
 3. Mert Erdoğan

  Mert Erdoğan CMNet Üyesi

  Emisyona neden olan işlemlerin yapıldığı işletmelerde, fabrika ortamında kontrolsüz (kapı, pencere, çatı feneri vb.) çıkışların mevcut olmadığı ve emisyona neden olan cihazlardan ortama verilen bir emisyonun olmadığı işletmelerin kapalı sistemle faaliyet gösterdiği kabul edilir.
   
  Esin Alkar bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?