Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vibrasyon çamuru atik kodu

Konu, 'ARŞİV' kısmında Nihal Ş. Aksoy tarafından paylaşıldı.

 1. Nihal Ş. Aksoy

  Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

  Vibrasyon sonrası filtrelenen tortunun atık kodu için yorum ve önerilerinizi almak isterim. kullanılan kimyasalın msds i ektedir. Elektrikli döküm ocağında ergirildikten sonra metal enjeksiyonla basılan yarı mamul alüminyum vibrasyon makinasında parlatma ve yağ alma amaçlı işleme tabi tutuluyor. Çıkan atıksu filtreleniyor. Filtre üzerinde biriken tortunun atık kodunu tespit etmeye çalışıyorum. Enjeksiyon makinasında kullanılan kalıp ayırma sıvısının ve vibrasyonda kullanılan kimyasalın msds i ektedir.

  028-1.jpg

  028-2.jpg

  028-3.jpg

  028-4.jpg

  plastic media-1.jpg

  plastic media-2.jpg

  plastic media-3.jpg
   
 2. Nihal Ş. Aksoy

  Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

  11 01 09* Tehlikeli maddeler içeren çamurlar ve filtre kekleri M
  11 01 10 11 01 09 dışındaki çamurlar ve filtre kekleri
  Bu kodlardan hangisi olduğuna msds leri inceleyerek karar verebilir miyiz?
   
 3. Kadir A.

  Kadir A. CMNet Üyesi

  Nihal Hanım benim tesislerimin birinde de bahsettiğiniz atığın aynısı var. Ben 12 01 14 atık koduyla vermeyi düşünüyorum. (fiziki bir yüzey işlem olarak düşündüm)
   
 4. Nihal Ş. Aksoy

  Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

  Sorun şu ki bu işlem seyreltilmiş bir kimyasal yardımı ile yapılıyor. bu nedenle fiziksel olarak düşünülemez gibi geliyor. Yağ alma işlemi var.
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.