Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeraltı maden ocaklarında yeraltı suyu ölçümleri

Konu, 'ARŞİV' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

  1. sdagtekin

    sdagtekin CMNet Üyesi

    yeraltı krom madenciliğinde gözlemlenen su oluşumu analiz ettirildiğinde PH değeri 9-9.5 değerlerine çıktığı gözlemlenen bir işletme için malı arkadaşlar. bu ph değişikliği kromdan değil kromun bağlı bulunduğu yan kayaçlarındaki malzemelerden kaynaklandığı belli yan kayaçların tam olarak ne olduğunu bilmiyorum fakat işletme sahibi bunu incelemiş.şimdi bu durumdaki öneriniz nedir. bu sular madencilik faaliyetinden kaynaklanan atık su olarak mı değerlendirilecek. bu şekilde değerlendirirsek nasıl bir işlem yapılmalı. benyer altı madenciliğinde bir çevre görevlisinin ne yapması gerektiğini bulamadım. ÇKAGİLKY te yeraltı madenciliği kapsam içerisindeydi fakat yeni Çevre İzin ve Lİsans Yönetmeliğinden çıkarıldı . bilgisi olan arkadaşlar var mı? sorumluluklar nelerdir.
     

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.