• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim 2016 ''çevre görevlisi eğitimi'' başladı

Herkese hayırlı uğurlu olsun.Çok bekledik ama sonunda eğitim açıldı.Umarım herkes için yararlı olur.Aşağıda duyuruyu paylaştım.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitimi, öncelikle adayların mezuniyet tarihleri göz önüne alınarak belirlenecek sıralamaya göre olacaktır. Adaylar, mezuniyet tarihleri esas alınarak, online uzaktan eğitim portalı (
) üzerinden gruplar halinde eğitim alacaklardır.

- İlk grup eğitim 01-15 Ekim 2016 tarihleri arasında başlayacaktır.
- Adaylar Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitimlerine, E-Posta adreslerine gönderilen bilgilendirme mesajında belirtilen Eğitime başlama tarihleri göz önüne alarak başlayacak olup, en fazla 15 gün içerisinde Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitim sistemine girerek eğitimi tamamlamak zorundadır.
- Her aday için; Uzaktan Eğitimi tamamlanmasına müteakip, elektronik olarak Eğitim Sertifikası düzenlenecektir.
- Süresi içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylara sertifika verilmeyecek olup, Eğitimden de başarısız sayılacaklardır.
- Eğitim süresi içerisinde karşılaşılabilecek teknik sorunlar için uep@csb.gov.tr adresine e-posta gönderilebilecektir.
- Eğitim sonrasında adaylar çevre görevlisi belgelerini almak için, Bakanlığımız izin lisans yazılım portalı (
) üzerinden e-imza veya mobil imza (AVEA veya Turkcell) ile elektronik olarak başvuru yapacaktır. Adayların çevre görevlisi belgeleri elektronik olarak düzenlenecektir.
- Adaylar Çevre Görevlisi Belge başvurusunda kullanılmak üzere, Halk Bankası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kurumsal Tahsilat Hesabı 113 nolu gelir kalemine Ad-Soyad ve TC kimlik numaralarını belirterek “ Çevre Görevlisi Belge Bedeli” (2016 yılı için 250 TL) yatıracak ve dekont alacaklardır.
- Çevre Görevlisi Belge başvurusu ile ilgili yardımcı dokümanlara
adresinden ulaşılabilmektedir.

Sadece ilk grupta olanlara mail göndermişler herhalde

Eeeh ama kaç grup olacak acaba ya

Arkadaşlar sisteme girince eğitime başlamak için tıklayınız yazısı çıkan varmı mail gelmemesine ragmen

@Ferat Güngüneş bende çıkıyor şimdi eğitime başlamamız mi gerekli bu bakanlık nasıl is yapıyor anlamak çok zor

upload_2016-10-2_15-42-57.png

banada boyle bir sayfa cikiyor egitime basla deyince... maili beklemek gerekiyor sanirim

Sistemde bir sıkıntı var galiba kimse eğitime başlayamamış.2015 mezunu olanlarla konuştum onlara da mail gelmemiş.

Tabi gelmez çünkü bu ülkede adalet yok en başta. Bu belge daha önce çıkmadı mıda 2010 lu veya 2016 öncesi mezunları ilke koyarak işlem yapılıyor. Bu eğitim ilk 2016 sonra 2015 ve öncesine doğru gitmeliydi ama adalet yok.

kaynak = 52 ,aktif koferans = 0 , değerlendirme soruları = 50, kullanıcı= 2573 yazıyor bende
Burdan anladığım 52 adet konu sisteme girilmiş ama başlayan yok çünkü konferans 0 da ?

Bende eğitime başla diye birşeyde yok

Ekli dosyalar

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    71.7 KB · Görüntüleme: 31
Bana başlayan grubun oldugunu söylediler. gruplar arası 4-5 gün olacakmış. Başlayan kimse yok konuştugum, görüştüğüm kişilerden dedim. Şuan eğitim başladı, başlayanlar var dediler. eğitim istendiğinde 3-4 günde bitecek bir eğitimmiş, günlük bir saat izlemeylede 15 günde ancak bitermiş. İlk grup bitirdiğinde diğer gruba geçilecekmiş hemen.

Herhangi bir kimse Başladımı bu eğitime, bilginiz, bileniniz varmı?

Ben 2016 mezunuyum ve bana sıra aralık ayında bile gelebilir sistemden anladığım kadarıyla. En azından eğitim başlangıç tarihlerimiz bildirilecek mi bilgisi olan var mı?

2009 2010 2011 2012 ilk eğitim bu tarihlerde mezun olanların eğitimleri başladı. Hangi grupta iseniz o grubun eğitim tarihi netleşmeden bilgi maili atılmıyor.

2015 mezunuyum ben kı bana gelmedı dedıgınız gıbı ıse eger yıne mıllet magdur oldu hatırlatmak gerek yıl 2016 hala sıstem cokmesın dıye boyle bır ıse gırısmısler

2010 mezunu birisine geldi mail ve eğitime başladı diye biliyorum, öncelik mezuniyet tarihi önce olanlar için, pilot bir uygulama yapılmadan bu şekilde bir çalışma olunca maalesef aksaklıklar oluyor; tabi bir de maddi boyutu var (100+ 250 tl) :D

Her grupta kaç kişi var?