• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Yönetim Planı (Güncel)

14.03.2005 tarihinde yürülüğe giren Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği Madde9 der ki:
" Atıkların insan sağlığı ve çevreye yönelik zararlı etkisini, bu Yönetmelik hükümlerine uygun olarak en aza düşürecek şekilde atık yönetimini sağlamakla, üç yıllık atık yönetim planını bu Yönetmeliğin yürürlüğe giriş tarihinden itibaren altı ay içinde hazırlayarak valilikten onay almakla yükümlüdür. "
Buna göre; zaten 2005 yılında bu planı hazırlamanız ve onaylandığı tarihten itibaren her 3 yılda bir yenilemeniz gerekiyordu.
Eğer bugüne kadar planınızı İÇŞM'ye sunmamış iseniz, herhangi bir denetimde cezai bir durumla karşılaşmamak için Süre olarak "DERHAL" sunmanız gerekmektedir...

hocam hızlı başlasa bile hemen pat diye hazırlanmıyorki.)
istenilen evrakları hazırlama atık odası gerekiyorsa yapmak birde çok patronluysa uğraşır duru benim gibi:S
umarım bir an önce biter benimki diyecem ama çok patron oldumu yavaş yavaş ilerliyor maalesef:S

@Volkan Azak
Hazır hazır zaten yolladım geri geldi, eklerine verilen tesislerin lisanslarını da istiyorlar, lisanssız tesislere fazla miktarlarda alüminyum curuf, hadde yağları vs. verilmiş :) o nedenle bir çıkış geciktirme yolu arıyordum :)

arkadaşlar işi zor gibi lanse etmeyelim lütfen.
Marmara bölgesindeki neredeyse her il çevreden atık yönetim planı onayı aldım.
atık sahası olmayan, atık gönderimi olmayan, atık beyanı yapılmamış firmaların atık yönetim planı onayını aldım.
sadece nedenlerini açıklamak zorundasınız.

bizim işletmemiz en son 2011 yılında atık yönetim planı hazırlamış. işletmemiş bu sene özelleşti. özelleştiği için tekrar atık yönetim planı hazırlanmalı mı

valla artık bu atık yönetim planları sorunu yüzünden dışarıdan atık yönetim planı hazırlayacağım. cezası minimum 10.154 tl olduğunu düşündüğünüzde 2000 tl ye onaylı halini hazırlarsam iyi kar ederiz.

Ötl'lerimizi verdiğimiz firma ötl'lerimizi almak için lisanssız bir araç gönderdi. Firma lisanslı olduğu halde araç lisanssız. sizce ötl'leri vereyim mi

Mevcut durum itibari ile problem teşkil eden hususlardan biri ÖTL'ler... Yönetmelik çerçevesinde araç lisansı gerekmemekte olup, kütle denge sistemine girişlerde araç lisansı talep edilmektedir. Siz atık üreten firma olarak göndermiş oldukları ÖTL taşıma aracı (ÖTL taşıma araçlarının da yönetmelik çerçevesinde bazı kriterlere sahip olması gerekiyor) ile atıklarınızın bertarafını gerçekleştirebilirsiniz. Bu sorun daha çok ÖTL firmaları için geçerli...

Ömrünü tamamlamış lastiği pintilik olsun diye kullanmaya devam eden adamlara sesleniyorum.
arabanın üzerine dikkat tehlikeli atık taşıyor yazın.

Arkadaşlar endüstriyel atık yönetim planı hazırladım il çevreye verdim ama nerdeyse 1 ay olacak ses seda yok Teslim ettikten sonraki süreç nasıl işliyor.

@Arif Öztürk
müdürlükten size yazı gelmesi gerekiyor, uygun bulunmuştur ya da uygun değildir gibi. yazı hala gelmediyse bence müdürlüğe gidin kargoya vermişler mi öğrenin baya zaman geçmiş çünkü