• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Çevre görevlisi eğitimi

arkadaşlar bakanlıktan bakıyorum ama daha bir hareket görmedim. bu eğitim tarihi belli oldu mu bilen duyan var mı?

bir de merakımdan soruyorum. nisanda eğitim yaptılar ancak sınavını yapmadılar ya da ben görmedim. yapıldı mı yapılcak mı bilen var mı?

Çevre Görevlisi Belgesi Vize Başvurusu Bedeli 385 TL

Yukarıda belirtilen belge başvuru bedellerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü’nün Türkiye Halk Bankası nezdindeki Kurumsal Tahsilat (KUTA) Hesabının 113 nolu gelir kalemine yatırılması gerekmektedir.

Dekontlarda ücretin hangi belge için yatırıldığının, gelir kodunun ve belgeyi alacak kişinin isminin mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.

Hesap EFT veya havale ile ödemelere kapalıdır.

Belirtilen hesaba ücret yatıran kişilerin Bakanlığımız Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Vekaletler Cad. No:1 Bakanlıklar/ANKARA adresine, adı geçen müdürlüğün 0.312.2874662 nolu faksına veya bulundukları yerdeki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü Döner Sermaye Birimine müracaat ederek faturalarını almaları zorunludur.

@deryak
Sistemden belgeleri yükledim ancak il müdürlüğünden faturayı almadın sorun olur mu?

sıkıntı yok dekont yükleyerek yenileme işlemin yaptım.
sözlü olarak sıkıntı olmaz dediler.

@Mahmut Cimşit
cuma günü yukledim ancak hala değerlendirmede benim ki.

@cigdem_
arada hafta sonu var. benim başvurum 7 gün ( 5 iş günü ) sonunda kabul edildi.

Arkadaşlar bu belge ücreti yatırma, sisteme yükleme işlemlerini eğitimi tamamladıktan sonra başlatıyoruz değil mi?
Ocakta ki açılması planlanan vize yenileme eğitimine katılacağımda eğitime katılmış arkadaşlardan bilgi alabilir miyim. İzlememiz gereken yollar neler?

Ben bunu birebir eğitim arasında konuşmuştum. Hiç bir anlamı olmadı malesef

Benim eğitimde gördüğüm, bakanlığın çevre görevlisi işinin iyi gittiği, hatta çevre mühendislerine bile sınav olsa iyi olur duyu bile duyduk. Kısacası bu konular umurlarında değil.

Arkadaşlar; mümkünse vize yenileme işlemine katılan arkadaşlar, yapmamız gerekenleri kısaca özetleyebilir mi?
Önce ziraat bankasına başvuru ücreti yatırıyoruz, ardında tüçevden başvuru yapıyoruz, sonra eğitime katılıyoruz sanırım, eğitime katıldıktan sonra yapmamız gerekenler nedir? Nereye tekrar başvuru yapıyoruz, belgeleri nereye yüklüyoruz v.s ???? Teşekkürler....

Aralık eğitimine katılan arkadaşlar.. konaklama için otel tavsiyesi olan var mı?

arkadaşlar şubatta gidecem bende ankaraya rixos ta kalan var mı memnun kaldı mı? birde konaklamaya ne kadar gitti? başka yerlerde konaklayanlar var mı? biraz bilgi verebilir misiniz?

@Evrem Yeşil
rixos pahalı Evrem hanım yakınlarda güzel temiz oteller var. Neva palas 5 dakikalık yürüme mesafesinde tavsiye ederim

vize yenileme başvurumu geç yaptım ne yazık ki. 5 ocakta başvuru yaptım eksik ödeme yapmışım 8 inde aradaki farkı ödeyip tekrar sisteme yükledim. yarın vize sürem doluyor ve hala değerlendirmede. yarın da kabul edilmezse belgem iptal olup yeniden mi eğitime katılıcağım ve yeniden mi ücret ödeyeceğim? bilgisi olan var mı?

@Gülfem Polat

Başvuru sürecinde olduğu için eğitime tekrar katılmanıza gerek yok geçerlilik süresi yarın bitmesine rağmen önceden başvurunuz var.Yarın kabul edilmezse sadece yeni belgeniz onaylanana kadar işlem yapamazsınız sıkıntı etmeyin