• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Çevre görevlisi eğitimi

arkadaşlar bakanlıktan bakıyorum ama daha bir hareket görmedim. bu eğitim tarihi belli oldu mu bilen duyan var mı?

bir de merakımdan soruyorum. nisanda eğitim yaptılar ancak sınavını yapmadılar ya da ben görmedim. yapıldı mı yapılcak mı bilen var mı?

Son başvuru tarihi dündü ama ben başvuramadım. Bu sabah baktım sistem açık hemen para yatırıp başvurumu yaptım. İnşallah sıkıntı olmaz

Arkadaşlar çevre görevlisi yenileme ile ilgili bir sorum olacak lütfen bana yardımcı olur musunuz?
SORUM: Benim belgem Nisan 2016'da bitiyor. Eğitimi 8-9-10 şubatta alacağım. Görevli belgesinin yenilenmesi için sistemden başvuruyu ne zaman yapmalıyım. İlla eğitimi aldıktan sonra mı başvurabilirim yoksa şimdi de başvurabilir miyim?
Eğer şimdi başvurabileceksem izleyeceğim adımlar ne olacak?

@Ömer Taşdemir

Başvurunuzu eğitimden sonra yapmalısınız çünkü sisteme eğitim katılım belgesi ve bakanlığın döner sermayesine Çevre Görevlisi Vize Ücretini yatırdığınıza dair dekontu(400 TL) yüklemek zorundasınız.Belgeniz Nisan ayının kaçında bitiyor bilmiyorum ama mutlaka belgenizin geçerlilik süresi bitmeden en az bir ay önce başvurunuzu yapın ki %50 fazla para yatırmayın.(Örnek: 16 Nisanda belgenizin geçerliliği bitiyorsa siz en geç 16 Martta başvurunuzu yapmış olun)

Ben yeni mezunum belge alıcm da bnm için eğitim ne zaman olacağı hakkında bilginiz var mı

Arkadaşlar merhaba
Benim belgemin süresi 2 mart 2016 da doluyor
eğitime 1. Grupta katılacağım ve 3 Şubat ta bitiyor bu durumda ben ancak 4 şubatta başvuru yapabileceğim
Belge ücretini %50 fazla olarak mı ödeyeceğim

@Esra Alıç

Evet aynı durumu yaşanan arkadaşlarım oldu. belge bitiş tarihinden 1 ay önce başvuruyu tamamlamış göndermiş olmanız gerekiyor.

@Esra Alıç

Benimde yapmış olduğum bir önerim olacak size ve bu konuda diğer sorun yaşayan arkadaşlara. Eğer tarihi kaçırmak istemiyorsanız ; Çevre izin lisans sayfanızda, Belge Başvurusu > Başvuru Yap" bölümüne girerek belge adını "Vize işlemleri Nedeni ile Yenileme" seçerek başvuru yap kutucuğuna tıklayınız. Bu şekilde sistem başvuru işleminizi o gün tarihli olarak başlatmış olacaktır. Vize eğitimden sonrada belgelerinizi yükleyerek başvuruyu tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde başvuru zamanını kaçırmamış olursunuz . İyi günler

@Fatih Çoban

Fatih Bey erkenden başvuru yaparsanız sistem başvuruyu pasif görüyor. Ancak belgeleri yükledikten sonra başvurunuz başlamış olarak kabul ediyor bakanlık

@mkibaroglu Sistem tam olarak nasıl işliyor bilmiyorum fakat , bugün başvuru yaptığımda sistem başlangıç tarihi olarak 01.02.2016 pazartesi olarak atadı. Doğru pasif görünüyor ama başvuru başlangıç tarihinin pek değişeceğini sanmıyorum. Denedik bakalım, süreçlerin devamına göre neticenin nasıl olacağını bende merak ediyorum açıkçası. Selamlar

upload_2016-1-31_1-55-46.png

@Fatih Çoban
Evet boş olarak belge yenileme başvurusu yapabilirsiniz ve sistem buna tarih verir.Ancak belgeleri yükledikten sonra başvuru tarihinin değiştiğini göreceksiniz. O yüzden şimdiden işlem yapmanızın bir faydası yok.

Merhaba ben ilk defa çevre görevlisi belgesi için başvuru yapacağım, ekimde yapılan eğitime katılmıştım.
Ücret olarak ne yatiracagimi tam anlayamadim. Bakanlığın sitesinde belge ücreti 250tl belge vize başvuru ücreti 400 tl diyor. Bu 400 tl vize yapanlar için mi yoksa vize başvuru arasına “ve” koyarak hem vize hem ilk başvuru ücreti mi tam anlamadım.

@skyforsaken
Kafanız karışmasın. İlk alacaklar için 250TL yatırılacak.