• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İş arayan çevre mühendisleri (arşiv)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlarkolay gelsin.Gaziantep'te ölçüm laboratuvarına mühendis(Çevre,kmya,fizik veya elektrik bölümlerinden mezun olmuş) ve Ankara'da danışmanlık firmasında çevre mühendisi aranmaktadır. İlgilenenler benimle irtibate geçebilir.

@Serkan Çiçekay
Şuna bir ek de ben yapayım: CV'leri PDF formatında göndermelerinin dışında siyah beyaz bir yazıcıdan çıktı alınınca bile okunur, anlaşılır punto büyüklüklerine ve cv içinde renkli yazıların olmamasına da gayret gösterilmesi önemlidir.

@Fatma Gül Es

Fatma Hanım merhabalar,
öncelikle paylaşım için teşekkür ederim.

Konu ile ilgili bir sorum olacaktı. 'ÇMO İŞ İLANLARI 07.11.2015' dosyasında bulunan 'Makroplan Ltd.' isimli firmaya 'ÇMO İŞ İLANLARI 30.10.2015' dosyasında gördüğümde 2. kez mail atmış ve cevap olarak ise kadrolarının dolu olduğunu ve 30.10.2015 tarihli dosya da hala neden bulunduklarını şaşırarak bana sormalarına şahit olmuştum.

Şimdi tekrar görünce merak ettim. Acaba yeni bir ilan mı verdiler yoksa hala eski ilan mı yayınlanıyor? Ve bunun gibi ilanlar mevcut mudur?

Eğer öyleyse listelerin sorumlular tarafından doğru bir şekilde güncellenmesi hepimiz için daha faydalı ve sağlıklı olacaktır.

Saygılar sunar, iyi çalışmalar dilerim.

@Halimalp

Merhaba @Halimalp Bey,

Haklısınız aslında, daha önceki birkaç ilan dosyasında benim de dikkatimi çekmişti aynı ilanların yayınlandığı. Fakat şöyle de bir durum var, her ilanın altında o ilanın başlangıç ve bitiş tarihleri yer alıyor (Gerçi Makroplan ilanının geçerlilik süresi için yalnızca "15 gün" gibi genel bir tabir kullanılmış, o ayrı). Bizim de o geçerlilik sürelerini dikkate alarak başvuruda bulunmamız gerekiyor sanırım. Gerçekçi düşünecek olursak; oda çalışanları oturup da tek tek o ilanları kontrol edip düzenlemekle uğraşırlar mı? Açıkçası sanmıyorum.. Uğraşmalılar mı? Kesinlikle evet.
Yani sonuç olarak durum bundan ibaret.

@Fatma Gül Es

Merhaba @Fatma Gül Es Hanım,

Aslında benim kasdetmek istediğim şey şu ki ilan tarihlerinden ziyade, odanın son yayınladığı iş ilanları listesindeki Çevre Mühendisi ihtiyaçlarının hala geçerli olup olmamasında. Sonuçta çoğu firma ilanın bitiş tarihini beklemeden alımını yapabiliyor. Belki bir kısmı Makroplan gibi alımını yaptı fakat hala yeni yayınlanan listede ismi gözükmekte.

Tabi burda iş firmaların kendilerine düşüyor galiba. Alım yaptıkları an bunu odaya bildirmeliler ki oda da bir güncelleme yapar heralde.

@Halimalp

Umarım bir gün işinde bu kadar hassas davranan insanlarla çalışabiliriz..

Bugün biraz karamsarım sanırım ama; yayınladıkları ilanlara gelen başvurular sonucunda görüştükleri adaylardan olumsuz olanlara "Kusura bakmayın, sizinle çalışamayacağız.." demek için arayıp da bilgilendirme yapma lütfunda bile bulunmayan, insanları belirsizlik içinde bırakan, bekleten çalışanlardan bahsediyoruz şu anda. Ne yazık ki..

@Fatma Gül Es

İnsanları "sizi 10 gün içinde işinize başlatacağız" diyip 2,5 ay boyunca çeşitli mülakatlara sokup, hepsinden başarılı şekilde geçip yine"haftaya başlıyorsunuz" diyerek oyalayan, 2,5 ay sonra "ne yazık ki üst yönetim onayını vermedi" diyerek "üzgün olduklarını" belirten üst düzey şirketler de tanıyorum ben.

Sonra bir de bana gergin insan diyorlar. Bir de sorsalar beni neler neler geriyor.

Bunlar da değişir. Hepimiz bir gün patron vs olacağız. Bize yapılan haksızlığı başkasına yapmazsak bu işler düzelir. Ve ne yazık ki böyle böyle düzelir.

@Fatma Gül Es ''kusura bakmayın sizinle çalışamayacağız'' demek aslında sandığınız kadar kolay da değil. bir kişiyi aramak 1-2 dk dır belki ama önünüzde yüzden fazla başvuru varsa uzun bir telefon konuşması karşınızda demektir. sizinle çalışmayacağız dedikten sonra hemen kapatılmıyor telefonlar malumunuz konuşma uzayabiliyor bazen. bizzat çevremde bunu yaşadım. öyle 1-2 dk lık bir iş değil. arkadaşım insan kaynakları uzmanı değil çevre müh. aslında ama farklı meslek grupları için arka arkaya verdikleri ilanlarda görüşmeleri kendisi yaptığı için ve olumsuz olduğunda geri döneceğiz diye söylediği için yaklaşık 2 hafta telefon kulağında yapışık dolaştı desem yalan olmaz. hem insanlar iyi haberler almak için programlanmış bence kötü haber vermek de aslında çok kolay değil. iş hayatında duygusallığa yer yok deseler de insanız biz de olumsuz yanıt vermek vicdanımızı zorluyor emin olabilirsiniz.

başka bir bakış açısından da bahsetmek isterim yeri gelmişken. siz diyorsunuz ya olumsuz olduğunda geri dönmüyorlar diye. aslında işveren değilim ama eski iş yerlerimde personel alımlarıyla ilgilendiğim dönemlerde ilana başvurup arkasını aramayan insanların cv leriyle dolup taşıyordu masam. atıyorum 50 tane başvuru içinden taş çatlasa 1 bilemediniz 2 kişi ben şu gün ilanınıza başvurmuştum gelişme var mı diye takip etmiştir. geri kalanın umrunda değil. böyle bir durumda da işverenimin sözünü söylemek istedim işe meraklı olan işe sahip olmak isteyen arar sorar tekrar tekrar gelir. kendisi işinin peşine düşmemiş ben mi onu arayıp söyleyeceğim derdi hep. ve şunu da belirtmeden geçmeyeyim. işe aldığımız her personel mutlaka işe başvurduktan sonra arayanlar arasından seçilmiştir ve aralıklı olarak arayıp da cevabımız olumsuz olursa bir tek onlar aranırdı.

@Çiğdem Aksoy

Bütün firmaların arayıp soranı, iş başvuru durumunu takip edeni sizin gibi iyi niyetle ve ciddiyetle hatta tercih sebebi olarak gördüğünü söyleyemeyiz maalesef. Yakın zamanda inşaat müh. bir arkadaşımın yaşadığı durumu anlatayım. İş ilanı açan sitenin kendi İK'sından başvuru yaptıktan sonra, elinde bir CV çıktısıyla, işverenden randevu alıp tanışmaya gitti arkadaşım.Amacı da gerçekten bu işi çok istediğini ve iş için gerekli vasıfların kendinde fazlasıyla olduğunu göstermekti ki iş verende bu vasıflarını onaylamış. Kendini tanıtmış, başvuru yaptığını söylemiş ve oradakilerin başvuru yaptıktan sonra niçin tanışma sebebiyle geldiğini garipsediklerini anlattı. İş başvuru süresinin bitimine yakın tekrardan arayıp sorduğunda ise; işveren niçin sıkboğaz edildiğinden şikayet etmiş. Sonuç olarak kendisinden daha deneyimsiz ve vasıfsız başka bir arkadaşımız işe girdi.

Gerçekten çalışmaya ihtiyacı olup, bir iş sahibi olmak için kendi imkanlarıyla çabalayanlar hep şu paradokstalar. Acaba iş verenle gidip görüşürsem, ararsam, mail atarsam veya bir üçüncü şahıs vasıtasıyla iletişim kurarsam bana nasıl yaklaşır? Profesyonel kurumsal artistlik yapıp sistematik mi davranır yoksa işi kovalaması hoşuna gider de sempatik mi davranır? O nedenle şirketlerin kimlikleriyle ve kültürleriyle alakalı bir durum bu.

Arkadaşlar Emisyon imisyon belgesini aldım yani son eğitim Bolu da oldu belge elinize daha gelmedi telefondan ulaşamıyorum bilgisi olan var mı

İş aramaktan sıkıldım, zaman zaman işsiz kalıyorum çeşitli nedenlerle, İstanbul'da ikamet ediyorum. Çeşitli sektörlerde özelde ve devlette iş tecrübelerim var.. Yoruldum biraz....

Merhabalar, Adana'da ikamet etmekteyim. Tercihen bu çevrede çalışmak istiyorum. 9 aylık bir iş tecrübem var. Toplama ayırma tesisinde görev almaktayım. 2014 Aralıktan itibaren çevre görevlisi belgem var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar,2015 mezunuyum çevre görevlisi belgem var şuan bir Çevre Danışmanlık Firmasında çalışıyorum fakat işten ayrılmayı düşünüyorum tercihen avrupa yakasında bir iş arıyorum

Ekli dosyalar

• özge bilgiç.pdf
    160.5 KB · Görüntüleme: 212
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...