Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

acil durum müdahele planı.

Konu, 'ARŞİV' kısmında Müjdat Öner tarafından paylaşıldı.

 1. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  öncelikle herkese iyi akşamlar.acil durum planı ile ilgili;
  Çevre kanunu
  madde 11

  Faaliyetleri nedeniyle çevreye olumsuz etkileri olabilecek kurum, kuruluş ve işletmeler tarafından, faaliyetlerine ilişkin olası bir kaza durumunda, kazanın çevreye olumsuz etkilerini kontrol altına almak ve azaltmak üzere uygulanacak acil durum plânları hazırlanması zorunludur. Buna ilişkin usûl ve esaslar Bakanlıkça çıkarılacak yönetmelikle düzenlenir.
  Bu plânlar dikkate alınarak Bakanlığın koordinasyonunda ilgili kurum ve kuruluşlarca yerel, bölgesel ve ulusal acil durum plânları hazırlanır.

  ve madde 20

  o) Bu Kanunun 11 inci maddesinde öngörülen acil durum plânlarını yönetmelikle belirlenen usûl ve esaslara uygun olarak hazırlamayan ve bu plânların uygulanması için gerekli tedbirleri almayan, ekip ve ekipmanları bulundurmayanlar ile yerel, bölgesel ve ulusal acil durum plânlarına uymayanlara 12.000 Türk Lirası idarî para cezası verilir.

  ibareleri geçmekte.ben plastik geri dönüşüm tesisinde çalışmaktayım.yeni başladımda diyebiliriz.elimizde daha önce alınmış tüm yasal yükümlülüklerle ilgili dökümanlar mevcut.o dönemde yapılan başvurularda acil durum planı istenmediği için hazırlanmamış. hazırlamamız gerektiğinin farkındayım fakat madde 11 2. fıkraya dikkat ederseniz yerel, bölgesel acil durum planları denilmekte.daha önce ben bu tür bi acil durum planı hazırlandığını yada olduğunu bilmiyorum.belediyeler de hazırlanıyodur die ilk aklıma gelen ama bu konuyla ilgili bilgileri olan arkadaşlar bizleri aydınlatırsa sevinirim.
   
 2. erman

  erman CMNet Üyesi

  Cevap: acil durum müdahele planı.

  Bu iki kısmı ayrı değerlendirin.

  1-Acil durum planı hazırlayacaksınız
  2-Yerel,bölgesel ve ulusal anlamda hazırlanmış olan acil durum planlarına da uyacaksınız.
   
 3. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  Cevap: acil durum müdahele planı.

  tşkler eman bey.benim sorduğum zaten bu yerel,
  bölgesel ulusal acil durum planları nerde :)
  ama bi bakıma düşünüyorum cıkartılan kanun, yönetmelik tebliğ genelge vs bi bakıma acil durum planı niteliğide taşıyor diyebiliriz.
   
 4. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Cevap: acil durum müdahele planı.

  Yerel ve Bölgesel acil durum planları daha hazırlanmadı.
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...