• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

AguaClara

CMNet Okuru

CMNet Üyesi
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
249
#1
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.


yukarıdaki bağlantıdan indirilebilecek olan basit bir arayüz yazılım. cornell üniversitesi tarafından geliştirilmiş, tasarım parametrelerini ve nüfusu belirlemeniz halinde tamamen hidrolik yük kayıplarıyla oluşturulan karışım şartlarında, koagülasyon ve flokülasyon için gereken tank boyutlarını hesaplayıp çizim haline getiriyor. paralel plakalı çöktürme tankını ve boru-savak hesabını da yapıyor. proje dosyasını ingilizce (ve bazı yerlerde sanırım ispanyolca) olarak hazırlayıp verdiğiniz email adresine yolluyor. çizimler gerçekten işe yarar. deneme için yolladığım tasarım parametrelerine cevaben gelen çizim ekte.
(15 dakikada elime ulaştı, draftsight ile 3B olarak açıldı üstelik. 13 mb kadar, biraz zorladı benim bilgisayarı)

açık kaynak kodlu yazılımlara ilgi duyanlar ya da proje ödevlerinin çizimlerine nereden başlayacaklarını bilmeyen öğrencilerin işine yarayabilir. çizimi otomasyon haline getirme kısmı benim çok ilgimi çekti.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

şöyle de bir excel dosyasıyla en uygun teknolojiyi seçme rehberi vermişler.

temiz suya ulaşmanın ya da altyapı kurmanın zor olduğu latin amerikanın geri kalmış bölgeleri için hazırlamışlar. tamamen özgür yazılım felsefesiyle dağıtımını yapıyorlar.
 

Dosyalar