• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Anonim hesaplar

Lisans eğitimini tamamlamış birinin belli bir seviyede olması beklenir. Yönetim, anonim yazmanın önünü açtığında herkesin belli bir seviyede olacağını öngörüp izin verdi muhtemelen.
Belki kamu çalışanları ya da google aramalarında görünmek istemeyen birileri ismini gizlemek istiyor olabilir, bunu normal karşılıyorum. Bence anonim yazma opsiyonu devam etmeli.
Yetişkin insanlardan yetişkin gibi davranmalarını bekleyeceğiz biz de.

Kendimizle aynı düşünmeyen birisi anonim yazdı diye öfke kusmaya gerek yok. Anonim yazanların içerisinde hakaret, saldırı içerikli mesaj görmedim. Karşı fikirlere saygı gösterebiliriz. Anonim olsa bile. Hepimiz en az 18 yaşındayız. Bırakın da arada espri yapabilelim.

1691761427110.png

Sayın meslektaşlar, bu özelliği tamamen sizlerin seviyesine güvenerek açtık. Bu şekilde kullanılacağını düşünmüyorduk. Aramızda bakanlıkta aktif görev alanlar, çeşitli illerin çevre il müdürlüğü personelleri, bu platformda yer aldığı için patronları tarafından mobbing e uğrayanlar bile var. İstedik ki herkese yazma fırsatı oluşturabilelim, bugün geldiğimiz noktada çok masum ve hiçbir sakınca içermeyen mesajlar bile anonim yazılır hale geldi.

Dün geliştiriciyle iletişime geçtim ve bu özelliğin kullanımı için bazı kriterler getirmesini istedim. Örneğin bir hesap günde 3 anonim mesaj yazabilir gibi. Umarım bu değişiklik bizlere yardımcı olabilir.

Aksi taktirde yönetimde bu özelliğin kaldırılmasını ciddi olarak değerlendireceğiz.

@Olgaç Sürmelihindi emici talaşları burdan cevaplıyorum hocam..

İnan bana bunu sorabilirler, cevaplarım da, burada önemli olan bilgiyi paylaşmak ve öğrenmesine vesile olmak..

Bu foruma üye olan herkes, bir şeyler bilmediği için üye oldu zaten, en iyi bilenler zaten hiç burda olmamışlardı, çünkü onlar kendi kendilerine zaten herşeyi biliyor varsayıyorlar 🤗

Herkesin herşeyi rahatça sorabildiği bir forum olmasını diliyorum buranın

Amaaa özel gerekçesi yoksa saklambaç oynamaya gerek yok.. Kariyer hedefi olarak korkacak biri varsa en çok ben korkmalıyım, kamu çalışanıyım.. Şuan bu metini yazdığımı bile aynı işyerinde çalışan en az 20-30 meslektaşım okuyacak bunu da biliyorum

Baran UlutaşMaalesef meslektaşlar sorularının çok basit yada saçma olabileceğinden çekinerekte kendini saklamak isteyebiliyorlar. Hepimiz zamanında çok saçma sorular sorduk. Bu insanı gelişimin bir parçası. Kimsenin çekinmesine gerek yok.

Ayrıca işveren meslektaşlarıma da sesleniyorum. Çalışanlarınız burada soru sorup cevap alabilirler. Bunda garip birşey yok. Herkes herşeyi bilemez. bu yüzden kimsenin üzerinde herşeyi bilmelisin gibi baskı oluşturmayın. Bilerek yada bilmeyerek.