• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık ambalaj sistemi

Mustafa Demir

Kayıtlı Kullanıcı
TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı?
TAT'da çalışan arkadaşlardan haber bekliyorum. :)

arkadaşlar merhaba,
bu gider pusulasıyla ilgili bir gelişme öğrendim bakanlıktan bu sefer,
gider pusulası normalde yasak fakat hala bazı yerler alım yapıyor bu şekilde, bunları şu şekilde işleyebilirmişiz.
Belediyeden topladığımız gibi kaynağında ayrı olarak işlem görüyorsa belediyeye sormak gerekıyormus kabul edıyorsa o gıder pusulasını o beledıye adı altına yazıp işlem yapılabılırmıs ama kabul etmezse dikkate almıcaz yanı işlem yapılmıcakmıs:)

Fabrikanın ürünlerini satarken malzemelerin altında kullandığı ahşap paletlerin bildirmi yapılıyor mu acaba ?

İyi çalışmalar

Merhaba,
Atık ambalaj sistemine faturaları girdim bildirim gönder yapacağım ama 7b sayfası hata veriyor ama 7c açılıyor. gönder desem ikisinide gönderir mi?

@Seden Azıer

yok 7B'yi gönder derseniz sadece 7B'yi gönderir ama üzerinde değişiklik falan yapmak istemiyorsanız gönderin, bildirimi gönderdikten sonra o aya geri dönemiyorsunuz.

Merhaba arkadaşlar,
Ben lisanslı TAT ve GDT de çalışıyorum. TAT dan GDT ye kestiğimiz ambar tesellüm fişini sisteme nasıl gireceğiz arkadaşlar o seçeneğide kaldırmışlar. ben PE satmıyorum kendi GDT'me gönderiyorum. TAT ın PE çıkışını sistemde nasıl göstercem. Ayrıca GDT girişide eskiden otomotik olarak gözüküyodu lısanslı olduğu için. TAT çıkışı yapamayınca GDT girşide olmuyo.

Geçen sene herşeyi kolaylıkla yapıyorduk. Sınav sistemi gibi bu sistemle de oynamaya başladı bakanlık :)

İyi günler
Sisteme yeni kaydı yapılan ve kuruluş tarihi 2008 olan bir tesisin piyasaya süren ve ambalaj atıkları bildirimlerini hangi tarihten itibaren yapacağız.
Bu güne kadar verilen ambalaj atıkları hep lisansı olmayan yerlere verilmiş. Daha yeni lisanslı bir yere verilmeye başlandı.( O da sözleşme yapılmadı,sadece biriktiği zamanlar da herhangi lisanslı bir tesis çağrılarak atıklar gönderiliyor.)

Geçmiş tarihli bildirimlerde lisanssız yerlere verilmiş atıklar için geriye dönük ceza gelir mi ?

@Hülya_Arslan

Sıstemde goremedıgınız lısanslı GDT ya da TAT lar ıcın lısans ya da gfb belgesıyle bırlıkte fırma kodunu ıceren bır maılı bana gonderırsenız yardımcı olabılırım.

@Hülya_Arslan

bizim gibi bu işi yapan bir arkadaşımla daha görüşüyorum, danışmanlık yapan arkadaşlarla görüşüyorum, çevko yetkilisiyle görüşüyorum, il müdürlüğündeki arkadaşlarla görüşüyorum AMA sonuç aynı, kimse bişey bilmiyor.

Sevgili BAKANLIK, artık bi açıklama yap yahu Haziran geldi!

@tayfunözbek87

alper bey bana yardımcı oldu sağolsun. şu an benim sistemim düzelmiş görünüyor. isterseniz sizde bir görüşün.