• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık ambalaj sistemi

Mustafa Demir

Kayıtlı Kullanıcı
TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı?
TAT'da çalışan arkadaşlardan haber bekliyorum. :)

şimdi ben şunları sormak istiyorum.

ilk sorum; bizim tesisimize giren atıklar çıkan atıklardan daha az yani tesisimizden çıkan atıklar daha fazla. bu bir sorun yaratır mı? yaratırsa nasıl bir sorun yaratır? ne yapmalıyım? (sokak arası atıkları almıyoruz sanıyorum burada ki sorun 2011 yılında toplanan bazı atıkların tesisten çıkışının 2012ye sarkması)

ikinci sorum; geçtiğimiz yıl lisansımızı aldığımızda çıkan kapasite raporumuzda 1600 ton/yıl yazıyordu kapasitemiz, diyelim ki bizim işler çooook açıldı izin lisanslar konusunda ki "üretim 1/3ünden fazla artarsa lisansın yenilenmesi gerekir." maddesi tat-gdt firmaları için de geçerli midir? :) (aslında neden olmasın değil mi?)

üçüncü sorumsa şu: diyelim ki benden önceki arkadaş firma henüz GFB halindeyken sisteme hiç bir bildirim yapmamış. bunun yasal olarak sorumluluğu nedir? bir zorluk çıkar mı ileride? ceza?

yeni olduğumdan sürekli soru soruyorum biliyorum ama artık idare edin sevgili meslektaşlarım :)

@Hülya_Arslan
merhaba;
öneclikle tesise girişten fazlaçıkışın varsa tabıkı sorun yaratır bır kere mali acıdan bıle sıkıntı olmayan malı sen nasıl çıkış olraka gosterebılırsın kı burada bır garıplık var yanı senın tesıse mesela 5 kılo mal gelmıs sen 7 ton mal cıkmısın bu garıp bır durum 2 kılo fazla malı sen nasıl cıkartabılıyorsun bunu bır sekılde duzeltmen gerek.
2. soru lisans yenılenmesı tat ve gdt ıcın gecerlı olabılır yanı degıstırmen gerekır ama bunun en ıyı cevabını bulundugun ıl cevre ve sehırcılık mudurlugunden ogrenebılırsın.
3.soru cezası var bunun gerıye donuk bıuldırım yapman gerekır benden bu kadar

kuruluş tarihi 2008 olan işletme 2009 yılından itibaren bildirimde bulunacak ve 2009 yılı bildiriminde 2008 de satmış ve almış olduğu ambalajları beyan edecek...il müdürlüğü ile konuşsun 2008 ve önceki yıllar için pasif hale getirilsin 2009 sayfasına da il müdürlüğü işletmenin 2008 de kurulduğuna dair not yazısn..

ikinci konu tesisinde oluşan atıkları lisanssız yerlere vermiş olmasından dolayı ambalaj yönetmeliğine göre ceza uygulanacağını sanmıyorum şikayet olmadıktan sonra kimse nereye verdin niye verdin diye sormaz diye düşünüyorum ama artık lisanslı bir tesise vermesinde fayda var

kolay gelsin

@Halil Taş

evet bende de aynı hatayı veriyor ama sadece ocak-şubat-mart ayları için. giremiyorum. neyse yarın yine deneyeceğim.

Belgelendirme hizmeti lisanslı firmalardan alınıp belediyelere verilmiş ve lisanslı firma ambalaj atıkları beyan sisteminde belgeleme butonu kaldırılmış artık. konu hakkında bilgisi olan var mı acaba???

sanırım belgelendirme işi bitti artık lisanslı tat lar için bundan sonra belediyeler le anlaşma yapmaya gerek kalmadı sanırım :((

bence beledıyeşer bızımle anlasma yapacak sonucta beledıyeler o dosyaları nasıl hazırlayacak sısteme nasıl gırecek malları nasıl toplayacak bunlarla ugrasacak elemanları bıle yok . mecbur tatla anlasacaklar beledıye adına bız yapıp onları beledıyeye belgelendırecez olacak olan bu:)

belediye bu işin tadını alıp para almaya başlayınca hemen ordan bi elemanı bu işlere yönlendirir bence :)